1999 JAUNUMI


23 novembris
MicRec zinas:
Prāta Vētras singla " Under My Wing ( Is Your Sweet Home)" jaunā versija atrodas Lietuvas radiostacijas FM 99 TOP 33 pirmajā vietā! Pārliecinieties pasi - TOP 33. Savukārt tresajā vietā .......arī ir Brainstorm !
Nākamnedēļ grupa laiz klajā savu kārtējo radio singlu no albuma "Starp divām saulēm" . Soreiz tā būs albuma tituldziesma - "Starp Divām Saulēm" .
Grupa BrainStorm/ Prāta Vētra ir sagatavojusi jaunu ziemassvētku singlu "Christmas Time ( As I Like it)", kas būs grupas starptautiskais ziemassvētku singls . Daudzi noteikti atpazīs tajā dziesmu " Ziema", tikai sai versijai ir nedaudz izmainīts teksts un tā ir ierakstīta Dānijas studijā "PUK". Singls nebūs pieejams tirdzniecībā.
Grupas Reigani vienīgais albums sogad un nākamgad iznāks tiesi gadu mijā - 31. decembrī ! Tajā būs jaunas igauņu puisu origināldziesmas.
11 novembris
Visi PV fani, kuri velas atbalstit PV un/vai PV 3 fanes raidijuma "Labakie draugi" ierakstaa - esat laipni aicinati to darit!!!
Faniem jaierodas svetdien 14. novembri plkst. 16 Latvijas Televizijaa, Zakusalaa, pie caurlaides bus tuksas caurlaides lapinas, kur jaieraksta vards. Ieprieks, protams, japasaka, uz kurieni iet - uz speles " Labakie draugi"" ierakstu.

Diemzel ieprieks paredzetas uzstasanas 17. un 18.11. ir atceltas. Gan PV uzstasanas Kipsala Modes asamblejas ietvaros , gan PV koncerts Pepsi foruma.

Aldis Hofmanis
4 novembris
Rigas Balss raksta:
«Prāta vētras» uzvaras marss turpinās
Daiga MAZVĒRSĪTE

Aizvadītās nedelas nogalē kārtējie svētki bija grupai «Prāta vētra», kurai pasniedza platīna disku par albuma «Starp divām saulēm» pārdotajiem 15 tūkstosiem kopiju. Līdz sim platīnu saņēmusi tikai «Līvi», kaut līdzīgs apbalvojums pienāktos virknei mūziku. Taču platīna (15 tūkstosi izpārdotu eksemplāru) un zelta (8 tūkstosi izpārdotu eksemplāru) disku pasniegsanas tradīcija Latvijā tika iedibināta salīdzinosi nesen, turklāt so godalgu saviem māksliniekiem dāvina tikai pāris mūzikas kompāniju.
Pirms brīza pie pelnītā zelta diska par «Labāko dziesmu izlasi» tika «Jumprava», un izdevniecība «Platforma Rec.» saviem māksliniekiem katram pasniedza pa balvai. «MicRec» ar Elitu Mīlgrāvi un Guntaru Raču prieksgalā tik dāsni nebija - viens platīna disks uz pieciem «prātvētriesiem». Taču vini par to vienalga bija loti priecīgi, jo uzvaras saldmi dāvāja arī uzstāsanās Dānijā, divos koncertos «iesildot» populāro britu grupu «Supergrass».
Dānijā, Kopenhāgenas un Orhūsas klubos, «Prāta vētras» koncertus kopumā noklausījās 700 cilvēku. Vini izteikusi savu sajūsmu, dziedājusi līdzi Renāram un iegādājusies grupas ierakstus. Kāda dānu meitene Maja jau paguvusi atsūtīt «MicRec» sirsnīgu vēstuli, kurā apgalvo, ka latvju zēnu koncerts bijis spozākais, kādu vina jebkad dzirdejusi. Videomateriāls par piedzīvojumiem dānu karalvalstī būs skatāms LNT 11. novembra raidījumā «Latvijas mūzikas stunda».
Jau sāktas sarunas par iespēju turpināt «Prāta vētras» sadarbību ar «Supergrass» arī citos vinu koncertos. Varbūt mūsejiem notiks koncerti arī Zviedrijā un Lietuvā. Pastāv varbūtība, ka «Supergrass» atbrauks uz Valmieras rokfestivālu nākamgad. No jau notikusā jāsecina, ka «Prāta vētrai» nav nekādu latvju bālelinu kompleksu attiecībā pret pieredzējusiem ārzemju mūzikiem un vini spēj parādīt sevi no vislabākās puses. «Mēs klausījāmies arī «Supergrass» koncertu un sapratām, ka neesam ne ar ko sliktāki,» drosmīgi apgalvo Renārs Kaupers.
Jāpiebilst, ka liela nozīme bija pasākuma atbalstītājiem - «Eirolines», kas mūzikiem piedāvāja savu autobusu. Arī līdzpanemtā skaņas un gaismu aparatūra nebija sliktāka kā britiem. Turklāt teicams bijis «aizskatuves» serviss. «Pret mūzikiem tur izturējās ar cieņu, taktu un alinu,» priecājās Kaupers, ko dāņi vienā balsī sauca par loti pievilcīgu dziedātāju.
3 novembris
Izlaidums Nr.6. 03.11.99.

Koncertu saraksts Novembrim.

06.11.99 Vamiera Multiklubs, koncerta sakums ap 24.00
13.11.99 Tukums, klubs Grands, koncerta sakums ap 23.30, ieeja no 22.00.
18.11.99 Riga Pepsi Forums (modes asamblejas ietvaros)
19.11.99 Riga Kīpsala, modes skate (modes asamblejas ietvaros)

Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
Tel. +371 9 23 77 94
Fax. +371 7 22 48 10
2 novembris
Fragmenti no PV diskusiju grupas:
Prata Vetra kompaktdiskus var ari nopirkt no PV menedzmenta. Latvija tas maksa Ls 8.50 + pasta izdevumi 0.80Ls, bet arpus Latvijas pasta izdevumus mes noskaidrosim.
Tiesi taa - Zviedrija 25.10.99 ir izdots BrainStorm albums. Iespejams uz novembra beigam bus kadas aktivitates.
"Aizvakar mūziki atgriezās no Dānijas, kur sniedza divus koncertus. Sī bija pirmā reize, kad latviesu mūziki «iesildīja» kādu grupu ārzemēs. Visi kā viens atzina, ka koncerts bija labs..."
:) tikai pirms Gunas filmeeta materiaala skatiishanas Kaupers piebilda:
"aa, es tikai gribeeju pateikt... juus varbuut redzeesiet ne gluzi to, ko gaidat... mees jau pirmo reizi... un gaaja jau mums labi, bet nu... nebija jau ljoti labi..."
Redzi te jau ir tas points ka PV ir liekas vieniga latviesu grupa ko piratize rupnieciski. Kad mums pasniedza zelta disku, tad Milgrave mineja, ka piratizetas ir aptuveni 3000 kopijas, bet mums taja bridi bija pardotas 12000. Vienkarsa aritmetika 1/5 dala no tas kopejas tirazas, bet 1/4 no legalas, domaju ka sobrid kads tukstotis piratisko ir nacis klat.
Latvijas muzikas tirgus kapacitate patlaban varetu but ap 20 - 30 tukstosiem. Vel viens interesants fakts - CD no visam sim tirazam sastada loti mazu dalu - parasti latviesu grupai izdodas pardot ne vairak 1000 CD, protams ir dazi iznemumi - taa pati Jumprava, Jauns Meness, PV, kuriem CD tirazas sasniedz pat 2 un varbut 3 tukstosus. Parejaa tiraza ir MC.
PV sobrid ir netipisks gadijums, jo ir uztaisiti 2 albumi - anglu un latviesu, albumi ierakstiti arzemes, uz tikai uz PV MicReca strada 2 cilveki, kuri neko citu nedara, PV menedzmenta - 5, grupai patlaban vienigai merkis ir panakt atpazistamibu arzemes un izdot albumu ar panakumiem un ieklauties starptautiskaja koncertu aprite. Jo Latvija panakumi jau ir.
Tapec prieks Latvijas merogiem sausmigi lielais albuma budzets un ieguldijums promotejot albumu (ap 100 000 USD) ir vieni vienigi zaudejumi. Normala latviesu muzikas albuma budzets neparsniedz 5 - 7 tukstosus USD, atseviskos gadijumos 10 - 12 tukst. USD.
Par nodokliem. Nodokli ir. Un ir smagi. PVN 18%, socialais un ienakumu. Tiesi tadi pasi kaa citur. Tikai seit tie jau ir ieklauti cenaa. Un tapec jau cena ir tik liela. Un parmest vajag valstij nevis grupam vai publicetajiem.
Piem: PV CD cena ir 9.50 Ls
Atnemam PVN 18% iznak 7.79 Ls
Atnemam pardeveja (veikala) % (25-30) - 5.45Ls
Atnemam CD razosanas pasizmaksu - (Ls 1.3) - 4.15Ls
un tagad no siem 4 latiem ir janosedz studija,reklama, Mikrofona biroja darbs (ari nodokli) un jasanem grupai (atkariba no liguma tie ir 0.75-1.50 no viena CD) , no ta ari jamaksa nodokli.
Un tad uz visu grupu pec pusgada, gada darba (albuma ierakstisana) grupa sanem ap 400 - 500 Ls uz visiem no pardotajiem 1000CD. Iepriecinosi?
Ar kasetem lidzigi - no katram 1000 kasetem grupa sanem ap 200 - 400 Ls (atkariba no liguma).
Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
1 novembris
Dear friends,
I would like to inform you that "Brainstorm" has just returned from successful gigs in Denmark where they were supporters for British band "Supergrass". Audience liked the band and we already have received some e-mails from people in Denmark - they really are impressed by Brainstorm's performance:
"I saw Supergrass live in Copenhagen (I am Danish) a few days ago and performing with them was Brainstorm and I just loved them!! They were so great, I couldn't believe it !!! I have never heard of them before but now I want to have all their CD’s and stuff. I really liked the singer, he was so cool. His dance and stuff seems very charismatic !!! Never seen anything like it, best life show I have ever seen.definitely !!!"
"Just wanted to comment on the absolutely brilliant live show from Brainstorm last Monday!! So great! I actually went to see Supergrass and I didn't even know there was a support band but as soon as Brainstorm entered the stage I realized that there was a warm up act...and A GREAT one I might add. I have never seen a live show like theirs! So lively and energetic...the audience couldn't keep up:) Well, I want to look for all their CD’s here in Denmark but I am sure its gonna be difficult to get my hands on... they are not well-known here at all but I will be the first one to spread the word !!!!!"
Brainstorm was interviewed by Denmark's radio stations; we sold CD's and had a good time.
Gaz Coombes (singer/guitarist) from Supergrass came to see Brainstorm's gig and afterwards said: "They are definitely very enthusiastic and energetic. Singer did a lot of moves." I can just add that it was the first time in Latvian music history that a Latvian band has supported internationally known band abroad.
After returning from Denmark Brainstorm received Platinum award for their album "Among The Suns" sales in Latvia.
For more information about Brainstorm you can visit our home page - http://www.micrec.lv and there soon will be pictures, e.t.c. from Denmarks gigs. If you have any questions, please, let me know and I will get back to you ASAP,
Sincerely,
Guna Zucika
"Microphone Records"/EMI licensee in Baltic states
PR manager
ph:+371 7027407
fax: +371 7027215

Plasu informaciju par PV Danija, iegusiet LNT raidijuma 11.11.99 plkst 16.30.
Bet isuma- dazas pardomas:
Koncertu organizatori un klubu ipasnieki ari iesilditajus - pavisam nepazistamu grupu neznokurienes uznem ar cienu un godu, neaizmirstot par gerbtuvem, atspirdzinajumiem un vakarinam.
Klubi visuma tadi pasi , tikai labak ekipeti ar skanu un gaismu tehniku.
Ari lielas zvaigznes brauc klubu tures un uzstajas 300 - 600 cilveku auditorijam.
Bija patikami redzet ar kadu parsteigumu Supergrass cilveki sagaidija PV Euroline lielo busu un teica: "mes nebijam planojusi ka jus busiet ar tik lielu busu!" Ari backline (skanu aparatura ko lieto muzikanti un kura atrodas uz skatuves) PV nebija ipasi mazaks par Supergrass.
Sis bija kartejais solis prieks PV, bet liels panakums Latvijas muzikas biznesam kopuma, iekarojot lielo un nepieejamo Pasauli.
Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
21 oktobris
Cik maksa Prata Vetras koncertu biletes?
PARASTI, ja vien tas nav kads ekskluzivs pasakums, ejot uz PV koncertu ir jarekinas ar 2 - 3 latiem.
PARASTI, ja vien PV uzstajas kluba, tad koncerta sakums ir ap 23.00 - 24.00.
Ja velaties pavisam precizu informaciju, tad ir jazvana uz klubu un jajauta.
Aldis Hofmanis Prata Vetra menedzeris
Nedaudz saisinatas Alda Hofmana pardomas:
(...)Pasos pirmsakumos PV meginaja kaut ko darit ar tam jaunajam skanam - ja atceraties bija tads albumins Vietu Nav, tas pats JD pieminetais ar daudzam daudzam reklamam uz vaka. Redzi vienu dalu (piemeram JD) nobaidija reklamas uz vaka, citu atkal muzikalais materials. Mana uztveree visalternativakais PV albums. Tacu komerciali visneveiksmigakais. Bet taa kaa PV centas ari parmainas pec kaut ko ielikt mute (tas ir apest) un kaa zinams tam ir vajadzigs ne tikai apzina ka tev ir forsa dziesma un ka es esmu baigi forsais dzeks, kuru zin vel kadi 5 citi tikpat forsi dzeki, bet gan kads biskits naudas.
Tad naca Lidmasinas. Liekas sudigakais PV gabals. Bet pagaidam liekas visu laiku pardotaka singla kasete Latvija. Priecajos ka PV neturpinaja lidmasinu gara ari talak bet radija tadus gabalus kaa "Vina dzivo zemak", "kaa jau svetdienas", "Darznieks" (no albuma veronika) "Ja tu esi mans prezidents", "Soli pa solim", "Viss ir tiesi taa kaa tu velies" no tada pasa nosaukuma albuma, "MIljoniem , miljardiem", "Lec", "Velak es paskaidrotu", "tu izvelejies palikt", kaa ari "Starp divam saulem" no albuma "Starp divam saulem". Un liekas ar katru albumu PV ir izmeginajusi kaut ko jaunu, radijusi kaut ko jaunu vai ari vismaz centusies to darit. Protams nostajoties pavirsa verotaja loma to var nepamanit.
Ir jau viegli nolikt un kritizet tos kas kaut ko dara. Un taa ir loti izplatita paradiba latvija. naciet un paradiet kaa ir jataisa patiesa muzika un maksla. Varbut JD vai PP velas producet kadu jauno PV dziesmu, lai taa butu pec undika standartiem labs gabals?
Ar cienju
Aldis Hofmanis Prata Vetra menedzeris

20 oktobris
No pilnigi drosiem avotiem ir kluvis zinams, ka Guna Zucika no Micrec ir loti "atbildiga" par to, ka PV brauc uz Daniju ka Supergrass iesilditaji. PV no Rigas izlidos 23. oktobri - variet braukt uz lidostu dot bucas!
Pilnigi neticami, tacu 23. oktobris ir ari Gunas Zucikas dzimsanas diena! Apsveikumus variet sutit uz vinas e-maila adresi.
14 oktobris
Pec ilgstosām sarunām ir panākta vienosanās ar sobrīd populārās britu grupas "Supergrass" menedzmentu par "Supergrass" un "BrainStorm"/"Prāta Vetra" koncertiem Dānijā s.g. 25. oktobrī (Kopenhāgena) un 26. oktobrī (Ārhusa).
Kopenhāgenas klubā Pumpehuset līdz sim jau uzstājusās tādas rietumu zvaigznes kā, -The Black Crowes, Paradise Lost, Chumbawamba, Mike Scott, Green Day, Eagle Eye Cherry, Lighthouse Family, Sean Lennon, Meja, Nazareth, Jennifer Brown, Robie Williams, Des'ree, Sepultura un The Beautiful South, bet drīzumā uzstāsies - The Charlatans (23.11.) un Natural Born Hippies (22.10).
Savukārt Ārhusas klubā nedēļu pirms Supergrass un Prāta Vetras uzstāsies The Vannadies.
Prata Vetras ierakstu kompānija Mikrofona Ieraksti uzskata, ka tas ir reāls un līdz sim nebijis latviesu grupas panākums.
Līdztekus koncertiem grupa veiks arī dazādas veicināsanas akcijas popularizejot savu anglisko albumu "Among The Suns".
Grupa "Supergrass" sobrīd tiek uzskatīta par vienu no visveiksmīgākajām britu grupām un visi viņu sī gada turnejas koncerti Anglijā bija izpārdoti. Vinu pasreizējais singls "Moving" atrodas arī Radio SWH populārāko dziesmu tabulas 10. vietā. Pirms divām nedelām klajā nāca viņu jaunais albums "Supergrass", kuru ar lieliem panākumiem sobrīd tirgo arī Latvijā.
Prāta Vetru sajā koncertturnejā jau piekritusi atbalstīt arī Latvijas Neatkarīgā Televīzija, kur drīzumā pec atgriesanās no Dānijas, tiks demonstreta arī video reportāza kuru gatavos producente Guna Zucika . Paredzams, ka Dānijā grupas koncertus apmekles arī vietējie žurnālisti un masu mediju pārstāvji.
Tiek risinātas sarunas arī par tālāku sadarbību starp abām grupām. Sobrīd Prāta Vetra un Mikrofona Ieraksti meklē arī finansiālu atbalstu sim braucienam, jo Prata Vetra uz Dāniju vēlas aizbraukt labi sagatavojusies un līdzi nemot labāko skaņas un gaismu aparatūru un tehnisko personālu.
Mikrofona Ieraksti,
Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris

13 oktobris
Prāta Vetra atvainojas saviem faniem un pazino, ka ieprieks ieplānotās uzstāsanās 15.10.99. Valmierā, Multiklubā un 23.10.99. Jelgavā, klubā Mobile tiek pārceltas uz 06.11.99. Valmierā un 22.10.99. Jelgavā.
Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
12 oktobris
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas:
Sonedēļ klajā nāks vēl viens Prāta Vētras/Brainstorm singls CD formātā. Soreiz tā būs dziesmas "Under My Wing [Is Your Sweet Home]" jaunā versija, kura tika ierakstīta Zviedrijā un sobrīd skan Beļgijas radiostacijās. Tāpat ir pabeigts darbs pie dziesmas "Weekends Are Not My happy Days" jaunās videoversijas, kuras autors atkal ir Kaspars Roga un tajā atkal darbojas arī Inese Misāne. Sī videoversija nomainīs sobrīd telekanālos ZTV, MTV Russia un MCM rādīto pirmo videoversiju.
Savukārt vēl so tresdien iespējams so ziņu lasītāji saņems kādu īpasi intrigējosu ziņu tiesi BrainStorm/Prāta Vētras sakarā.
Sekojiet mūzikas ziņām! gaidiet specizlaidumu Nr. 1999- 26!

Jauna muzika no Reiganiem:
Reigani – Pēdējais albums 20. gadsimtā. TBC
Formāts: MC
Iznāks: 31.12.99
Reklāma : Dažādi
Reigani – Pirmais albums 21. gadsimtā .TBC
Formāts: MC
Iznāks: 1. 01.2000

6 oktobris
Ja saja liste ir pierakstijies kads muzikas zurnalists, tad vinam zinasanai - si ir informacija faniem un nav domata parpublicesanai.

Izlaidums Nr.5. 06.10.99.

1.Sveiki,"Weekends" mums jau zinamaja radiostacija Somija x3m ir tada ka "ritdienas zvaigznes" statusa un balsot par to variet - nospiezot seit vai ari loti driz caur micrec majas lapu.
Let' s make it to the top!
2. Nakosie PV koncerti -
13.oktobri Kipsala kur tiks svineta LMT dzimsanas diena. Vel uzstasies The Hobos un Hi Fi.
15.oktobri Valmieraa, Multikluba
23. oktobri Jelgava, jauna kluba atklasanas svetki.
Aldis Hofmanis
1 oktobris
Ja saja liste ir pierakstijies kads muzikas zurnalists, tad vinam zinasanai - si ir informacija faniem un nav domata parpublicesanai.
Ja kada no seit esosajam informacijam ir jus ieinteresejusi un Jus velaties uzzinat ko vairak, ludzu meilot uz PV@PARKS.LV

Izlaidums Nr.4.01.10.99.

1.Prata Vetra patlaban beidz darbu pie jau tresa vidoklipa, kas tiek filmets sogad. Soreiz tiek veidota otra videoversija dziesmai "Weekends are not my happy days".
Nemot vera iepriekseja klipa "Under my wing" veiksmigo sadarbibu, ari so klipu reziseja Kaspars Roga, filmeja Roberts Vinovskis un monteja Aigars Bisofs. Videoklipa ari soreiz ir filmejusies pazistama modele Inese Misane.
Klips tika filmets Kalnciema dolomita karjeras, filmesana ilga 2 dienas, klipa vajadzibam tika izirets tikko restaurets 1973. gada Cadillac Eldorado kabriolets. Automasinas ipasnieki klipa filmesanas laika veloties saudzet auto, vairakkart aizliedza filmet ieceretajas vietaas un ieceretas darbibas, tacu uznemsanas grupa gan sadaloties vairakas dalas, gan izmantojot dazadas citas viltibas iemidzinaja ipasnieku modribu un visas Kaspara Rogas ieceres tika realizetas. (Diez ko teiks auto ipasnieki, kad ieraudzis video?).

2.Nakosais PV koncerts - 13.oktobri Kipsala kur tiks svineta LMT dzimsanas diena. Vel uzstasies The Hobos un Hi Fi.

Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
Tel. +371 9 23 77 94
Fax. +371 7 22 48 10

30 septembris
Ka zino Aldis Hofmanis - tuvakais pasakums ar Praata Veetras piedalisanos bus 13 oktobri Kipsala.
9 septembris
No neoficialiem avotiem ir tapis zinams ka Reigani gatavo jauno programmu. Busot pieejama ap jauno gadu.
Nakosais fanu kluba pasakums notiksot 16 septembri. Sikakas zinas sekos.
Aldis Hofmanis
7 septembris
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas:
Prāta Vētras/ BrainStorm dziesmas "Weekends are not my happy days" videoversija tagad skatāma, ne vien Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Beļģijas televīziju mūzikas raidījumos, bet arī ietekmīgajā Franču mūzikas kanālā "MCM" piecas reizes nedēļā raidījumā 100% Europe. Savukārt pati grupa regulāri sniedz telefonintervijas dažādiem preses izdevumiem un radiostacijām pasaulē. Tā pagājušajā nedēļā notika telefonintervijas ar Somijas radiostaciju x3m un Ungāru "Juventus radio". Sonedēļ Beļģijas radiostacijas savās rotācijās iekļauj dziesmu "Under My Wing Is Your Sweet Home", kuras videoklipa pirmizrāde paredzēta 7. Septembrī Kinogalerijā uzreizi pēc konkursa "Dziesma 2000" preses konferences. (sākums 13.00). Jaunā videoklipa producents ir grupas bundzenieks Kaspars Roga, kurš jau agrāk ir veidojis dziesmas "Ziema" videoversiju. Videoklipā piedalās arī modele un aktrise Inese Misāne un Jāņa Jubalta miesīgais tēvs ar sunīti ...
4 septembris
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas:
Prāta Vētra / Brainstorm ir veiksmīgi atgriezusies no savas koncertturnejas Lietuvā.
Tikko ir pabeigts jauns videoklips dziesmas "Under My Wing [is your sweet home] jaunajai versijai, kura sāks skanēt Beļģijas radiostacijās jau nākamnedēļ.
Trešdien visi, kuriem ir pieejams interneta radiopieslēgums var noklausīties somijas radiostacijas DDR dīdžeja Mårten Svartström sagatavoto interviju ar Prāta Vētru no 18:30-20:00 . Interneta adrese: http://www.yle.fi/x3m/ .
Savukārt jau ir iznācis angļu ietekmīgais mūzikas biznesa žurnāls MBI, kurā ievietota liela grupas Prāta Vētra/ Brainstorm reklāma, kā arī apraksts par Baltijas valstu mūzikas biznesa tendencēm. Cita starpā Latvijai ierādīta 4 vieta pasaulē, starp valstīm kurās ir visaugstākais pirātisma līmenis. Augstāks ir tikai Krievijā, Rumānijā un Čehijā . Latvija dala ceturto vietu ar Bulgāriju! Sajā pašā žurnālā grupa "Brainstorm" ir apzīmēta, kā :" International potential".
Žurnāla kopija ir pieejama kompānijas "Mikrofona Ieraksti" birojā , Muitas ielā 1. 28 augusts
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas:
Brainstorm dziesma "Weekends Are Not My Happy Days" jau otro nedēļu turas Beļģijas radiostacijas "Radio 1" atdzītāko dziesmu saraksta 3 vietā! NO nākamās nedēļas radiostacijās Beļģijā nonāks grupas otrs singla "Under My Wing Is Your Sweet Home" jaunā versija.
24 augusts
Jānis Streičs pārtrauc filmēšanu BNS
Režisors Jānis Streičs ir pārtraucis jaunās filmas «Vecās pagastmājas mistērija» uzņemšanu līdzekļu trūkuma dēļ, informēja a/s «Kinostudija» ģenerāldirektors Zigmunds Šalders.
Jau ziņots, ka filmas darbība notiek Raganas pagasta pagastmājā, kurā 1941. gadā bijuši ieslodzīti «latviešu patrioti un tur mocīti». Pirms 13 gadiem Streičs ir dzirdējis stāstu par kādu čekistu, kurš lūdzis aizmūrēt mājas durvis, kur iepriekš pratinājis un mocījis cilvēkus. Šis stāsts bija ierosme filmas veidošanai.
Savu aktiermākslu filmā rādīs arī pazīstamais grupas «Prāta vētra» mūziķis Renārs Kaupers, kam atvēlēta Juzika loma. Viņš ir kādas kinostudijas šoferis, kuram filmā lemts gan mīlēt Magdi, gan «daudz braukāt ar mašīnu», gan arī viņu sitīs krustā, BNS pastāstīja jaunais aktieris. Filma stāstīs par mūsdienām, tās darbība notiks Jāņu vakarā. Filma būs veidota mistērijas stilā.
Valsts piešķīrusi filmai 120 tūkstošus latu, bet šie līdzekļi jau gandrīz iztērēti. Vēl nepieciešams aptuveni 100 tūkstošu. A/s «Kinostudija» ir pieteikusi filmas projektu Kultūrkapitāla ikgadējam konkursam par 50 tūkstošiem latu. Konkursa rezultāti būs zināmi septembrī. Filmēšanu atsāks, tiklīdz būs atrasti līdzekļi aptuveni 50 000 latu apjomā. Sākotnēji bija paredzēts, ka filmas pirmizrāde notiks Ziemassvētkos, taču nu tā atlikta uz 2000. gada martu.
Aldis Hofmanis raksta:
Ja kaut cik jedziga un skatama klipa veidosana ir jaiegulda 1000 - 2000 Ls, tad tris TV programmas ar 10 kopejam paradisanas reizem skan nenopietni. Jo kaut kaa tie tukstosi jadabon atpakal...
Kamer Latvija nebus nopietnas muzikas industrijas (un tada vel nebus kadus 2 gadus) mes skatisimies letos klipus, kurus par klipiem tikai paarpatriotisks savas izdevniecibas un grupas fans var saukt (tatad zem jebkuras kritikas un kvalitates), iesim uz sen norietejusu zvaigznu koncertiem (jeb precizak - neiesim), un atdosim savus latinus nevis Latvijas muzikas industrijai bet gan igaunu vai arzemju.
Ta luk.
23 augusts
Ja saja liste ir pierakstijies kads muzikas zurnalists, tad vinam zinasanai - si ir informacija faniem un nav domata parpublicesanai.
Ja kada no seit esosajam informacijam ir jus ieinteresejusi un Jus velaties uzzinat ko vairak, ludzu meilot uz pv@parks.lv.

Izlaidums Nr.3.
23.08.99.

Prata Vetra patlaban veido video dziesmai "Under my wing", kurs tiks izdots ka otrais singls no albuma "Among The Suns". Video tika filmets divas dienas ( 21. un 22. augusta) netalu no Jelgavas brļvą dabą. Starp citu Prata Vetra videoklipa reziju ir uzticejusi PV bundziniekam un PV pirmo klipu autoram Kasparam Rogam. Klipa ir filmejusies ari Inese Misane, kura ka modele, liekas, ir slavenaaka Amerika neka Latvija.
Atskiriba no iepriekseja video, kurs tika filmets uz filmas un izmaksaja ap 3500 Ls, soreiz videoklipa budzets ir krietni mazaks - ap 700 Ls. Prata Vetra uzskata ka kvalitate no ta necietis, jo klips tiek montets un gatavots pavisam cita tehnologijaa (ar kompjuteru, digitalajiem kino filtriem un digitalajam kameram). PV cer ka video tiks pabeigts septembra sakuma.
27. augusta PV dosies uz Lietuvu, kur sniegs divus lielus koncertus stadionos kopa ar Bad Boys Blue, Gorkij Park, Pesnjari Alytus tukstotsgades svetkos un 29. augusta Saulos.
30. un 31. augusta paredzeti divi koncerti Klaipedas un Kaunas klubos.
1.septembri PV uzstasies Kipsala RTU studentu svetkos.
Ir sakusies Dailes teatra jauna sezona un PV atkal piedalisies izrade "Sveiks". Izrades septembri: 5.6.7. septembris

Aldis Hofmanis
Prata Vetra un The HOBOS menedzeris
Tel. +371 9 23 77 94
Fax. +371 7 22 48 10
(c) BrainStorm Rec. 1999

25 julijs
Izlaidums Nr.2. 21.07.99.

Koncertu saraksts:
31.07. Limbazi, pilsetas svetki. 09.08. Budapesta, Ungarija, festivals " Pepsi Sziget'99".
1. Sodien Prąta Vetra un rezisors Arnis Tenters pabeidz Videoklipa "weekends are not my happy days" montązu un Prąta Vetra pilną sastąvą ieradisies LNT , lai iepazļtos ar paveikto. Cerams ka no nąkamąs nedelas video bus redzams LNT un citąs televļzijąs.
2. Prąta Vetra/ Brainstorm - Nąkamnedel 28. Juliją Rļgą, Kinogaleriją (Jaunielą 24) pląnota Prąta Vetras videoklipa " Weekends are not my happy days" prezentącija presei un masu medijiem , kura bus apvienota ar informącijas sniegsanu par grupas pląnoto braucienu uz Ungąrijas festivąlu un zelta diska pasnieg1anu grupai par pedejo albumu "Starp divąm saulem" , kuras tirąza jau sasniegusi gandrļz 12 000 kopiju. (Zelts Latviją - 8000 kopiju , platļns- 15 000. Platļns 1obrļd Latviją ir ticis pasniegs Lļviem par albumu "Bailes par Zingem). Arļ Prąta Vetras jaunais albums butu sasniedzis platļna statusu, ja vien daudzos Latvijas tirgos nevaretu iegądąties arļ Prąta Vŗtras jauną albuma pirątkopijas . Pirąti noskauda ! Labąkąs vietas kur iegądąties Prąta Vetras un pąrejąs latviesu mąkslinieku pirątkopijas ir: tirgus " Latgalļte", "Rļgas Centrąltirgus" "Liepąjas Tirgus", "Ventspils Tirgus" un protams arļ Daugavpils centrąlais tirgus .
3. Grupa Prąta Vetra/ Brainstorm - 4. Augustą dosies uz Ungąrijas galvaspilsetu Budape1tu , kur tą piedalļsies sļ gada lieląkają muzikas festivąlą "Pepsi Sziget'99". Festivąls notiek lļdz 11.08.99. Festivąlą bez Jelgavniekiem piedalļsies arļ grupas , Suede, Faithless, New Model Army, Paradise Lost, Guano Apes, The Brand New Heavies, Kool and The Gang, Asian Dub Foundation, Apocalyptica , Baaba Maal, Pablo Hunny un daudzi, daudzi citi . Sają sakarą turisma agentžra ""World Travel Service"" organize atbalsta braucienu grupai Prąta Vetra . Ja velaties loti , arti un jautri noklut Budape1tą zvaniet - 7332233 un jautąjiet Ievu Jaudzemu. Budapestą - kopą ar Prąta Vetru ! Tas bus neaizmirstams pąrdzļvojums un labs atbalsts musejiem !
Aldis Hofmanis Prata Vetra un The HOBOS menedzeris Tel. +371 9 23 77 94 Fax. +371 7 22 48 10
7 julijs
Turpmak centisos cik vien biezi iespejams informet par aktualitatem kas saistitas ar Prata Vetru un ne tikai.
Ja saja liste ir pierakstijies kads muzikas zurnalists, tad vinam zinasanai - si ir informacija faniem un nav domata parpublicesanai.
Ja kada no seit esosajam informacijam ir jus ieinteresejusi un Jus velaties uzzinat ko vairak, ludzu meilot uz PV@PARKS.LV
.

Izlaidums Nr.1.30.06.99.

Koncertu saraksts Julijam:
02.07. Liepaja, Put vejini, Rietumu radio jubileja.
03.07. Varme, Kuldigas raj., kulturas nams
09.07. Jelgava, Tonuss, kluba jubilejas pasakums.
15.07. Kuldiga, pilsetas svetki.
16.07. Madona , festivals Sinepes un medus.
31.07. Limbazi, pilsetas svetki.

Prata Vetras patlaban filme klipu dziesmai "Weekends are not my happy days", kurs pec musu aprekiniem bus gatavs un redzams julija vidu , beigas. Prieks klipa ir veidotas specialas dekoracijas un gaismu efekti. Bija paredzets klipu filmet junija vidu, tacu klipa rezisors Arnis Tetners tika smagi piekauts, tapec ari filmesana ir aizkavejusies.
Renars Kaupers ir sacis filmeties jaunaja J.Streica filma "Vecas pagastmajas misterijas". Vins filmejas viena no trim galvenajam lomam kopa ar I.Kalninu, Gundaru Abolinu, Andri Berzinu.

Aldis Hofmanis Prata Vetra un The HOBOS menedzeris
4 junijs
Diena raksta:
Grupa Prāta vētra pirmajā mēģinājumā iekarot Eiropas mūzikas tirgu 1.jūnija vakarā ieradās reklāmas vizītē Beļģijā. Vienā dienā daudz tikšanos un prezentāciju: rīts klubā Carrē ar ierakstu Beļģijas flāmu sabiedriskās televīzijas TV1 iknedēļas mūzikas šovam De Muziekdoos, kurš ēterā būs 9.jūnijā; intervijas laikrakstiem Het Volk un Het Laatste Niews, jauniešu nedēļas izdevumam Ketnetkrant, pēcpusdienā vēl viens šovs Ultratop — flāmu televīzijas otrajam kanālam Ketnet, intervijas divām populārākajām komercraidstacijām Radio Donna un Radio Contact. Vakars, uzstājoties ar dziesmu Weekends Are Not My Happy Days.
Reklāmas un publicitātes organizētāji ir mūzikas izplatītāji MICREC un EMI. Beļģija ir pirmā Eiropas valsts, kur Prāta vētra viesojas, reklamējot jaunā albuma anglisko versiju Among The Suns. Tai sekos reklamēšanās citās valstīs, jo jau tagad interesi izrādījušas daudzas. MICREC pārstāvis Guntars Račs, kurš kopā ar menedžeri Aldi Hofmani pavada grupu pirmajā vizītē, informē: «Singls Weekends Are Not My Happy Days jau iznācis un ir pārdošanā Grieķijā, pasūtīts arī albums, un tam vajadzētu iznākt nākamnedēļ. Ļoti labs piedāvājums ir no Skandināvijas. Pēc divām trim nedēļām Zviedrijā sāksies radio kampaņa, Prāta vētra dosies uz turieni. Zviedrijai parasti seko Vācija. Varam cerēt, ka varbūt arī Anglija. Japāna ir pasūtītāju skaitā. Viņu politika ir tāda: ja Eiropā kaut kas sākas, viņiem arī tam jau jābūt. Interesi izrādījusi Ungārija un Polija, arī Somija. No tālākām valstīm — Honkonga un Taizeme.»
Prāta vētras zēni ir sev raksturīgajā noskaņojumā. Pēc pusdienām vjetnamiešu restorānā Briseles centrā sēžam viesnīcas bārā, un viņi stāsta, kā iedomājušies savu «ieiešanu Eiropā.» Starp citu, angliskojot ne tikai dziesmu, bet arī savus vārdus. Kasetes bukletiņā bildes zināmas, vārdi — tikai pirmie divi daudzmaz atpazīstami: Reynard Cowper, Johny U.White, Mike Minolta, Peter Scott Jr. un Nick William Simon.
Lielākais runātājs ir Renārs Kaupers, ik pa laikam piebiedrojas arī pārējie. «Ar nepacietību gaidām, kādi būs rezultāti un kādas aptaujas,» — tā Renārs. «Mums ir svarīgākais Zviedrijas, Vācijas un Anglijas tirgus — trīs lielie vaļi, uz kuriem turas Eiropas mūzika,» saka Jānis Jubalts. Jautāts, kādēļ Prāta vētra ieiet Eiropā nolēmusi tieši ar šo albumu, Renārs stāsta: «Mums tam vajadzēja nobriest. Tas bija jāplāno ļoti savlaicīgi. Mēs sajutām iekšēji, ka mēs to varētu.» Ar Latvijas tūri apmierināti, tagad Prāta vētras puiši ir gatavi sevi izrādīt Eiropai. «Latvijas tūre bija grandioza. Gribējām panākt, lai atdzimst koncerti. Ja Beļģijā «nostrādās» publicitāte, kas mums te tiek rīkota un tiksim aptaujās, tad reāli jau varēsim organizēt koncertus. Paplašināsies tirgus, kurā varam strādāt. Pēc iespējas ātrāk jāuztaisa klips, jo vizuālais tēls ir svarīgs. Pēc tam varētu būt Grieķija un Zviedrija. Skatīsimies, kā viss notiks. Ja aicinās reklāmas vizītēs, bez šaubīšanās dosimies,» — tā Renārs.
Nepazīstama publika prātvētriešus nebiedē: «Mēs to jau esam izmēģinājuši. Bijām Zviedrijā festivālā, bijām Farēru salās, Lietuvā. Tās arī bija trīs vietas, kur mēs šo sajūtu jau esam nomēģinājuši. Mēs esam dzīvā grupa un laikam spējam izsaukt cilvēkos emocijas. Zviedrijā viss bija ideāli, tieši tā, kā vēlējāmies. Otrajā festivāla dienā visi jau zināja mūsu dziesmu. Lietuvā, kad dziedājām Brīvdienas nav manas laimīgās dienas, tāpat kā Latvijā visi dziedāja līdzi.»
EMI Belgium pārstāvis Sems Hellemans par Prāta vētras izredzēm ir optimistisks: «Kad saņēmām ierakstus no Latvijas un noklausījāmies, mums uzreiz patika. Mēs nolēmām parādīt Beļģijā kaut ko jaunu no valsts, kuru mēs maz pazīstam. Domāju, ka cilvēkiem patiks. Devos ar Brīvdienām uz radio un izstāstīju, ka Latvijā šī ir pirmā grupa. Visiem radio, uz kuriem gāju, patika. Radio Donna, kas Beļģijā ir lielākais komercradio, Brīvdienas spēlē jau divas nedēļas. Tā tas pamazām virzās uz priekšu. Tāpēc, ka dziesmu jau spēlē radio, mēs varējām sarunāt interviju ar grupu lielākajam mūzikas šovam De Muziekdoos. Parasti šajā šovā ierunāt grupas nemaz nav tik viegli. Nākamie, kas ieinteresējas, ir laikraksti.» EMI Belgium tālākie plāni ir izlaist visu albumu. Kad albums būšot iznācis, nākamais solis — atkal reklāma un tad koncerts.
Guntars Račs no MICREC domā, ka Prāta vētra ar savu mērķtiecību kļūs par pirmo Latvijas karoga nesēju Eiropā. «Pēdējos divus, trīs gadus redzēju, kā viņi uz to gāja. Atceros brīdi, kad viņi teica «Mēs gribam būt pirmie, kas to izdara!» Pēc tam «Mēs gribam būt pirmie, kas albumu ieraksta ārzemēs!». MICREC ieguldījis milzīgus līdzekļus, bet domājam, ka ar šo grupu mēs tos varēsim atpelnīt. Apzināmies, ka varam pierādīt, ka mūzika, ko taisa Latvijā, nav sliktāka par to, kas pasaulē. Varbūt pat labāka,» — tā G.Račs.

24 aprilis
Grupas Prāta vētra turnejas starts Rīgā
Uldis Rudaks
Dodos uz Prāta vētras (PV) jaunā albuma Starp divām saulēm tūres pirmo koncertu Rīgas muzikālajā teātrī 22.aprīlī ar patiesu interesi — koncerti aprīkoti ar tāda līmeņa aparatūru, kuru līdz šim pārsvarā izmantojušas tikai pasaules zvaigznes, — Universālā Baltijas Skaņa un NA gaismu tehnika. Smalki.
Biļetes, par spīti ažiotāžai un atlaidēm iepriekšpārdošanā, nopērkamas arī pirms koncerta, bet tā vēl nav neveiksme — pie mums droši vien līdzīgi būtu arī ar U2. Jāatzīmē, koncertā kārtību nodrošina sava — PV apsardze, kas ir apsardzei netipiski laipna. Priekštelpās tiek pārdoti PV krekliņi, diski un kasetēs par zemākām cenām nekā veikalos, neredz vienīgi solītās krūzītes, par brīvu tiek dalīti uz ļoti kvalitatīva papīra drukāti krāsaini fanu kluba materiāli. Pašreklāma darbojas.
Sākums. Iznāk Renārs Kaupers, piesaka sevi kā konferansjē un sāk runas par Prāta vētru, kas sen nav sniegusi koncertus, sponsoriem un vēl šo to. Liekas mazliet par garu, bet visam reiz lemts beigties un uz skatuves iznāk iesildītāji — Rolands Ūdris ar kompāniju jeb Studio Fobos akus-tiskā variantā. Rolands jautā: «Te tik daudz meiteņu, vai starp jums kāds puisis arī ir?» No publikas atskan vienprātīgs: «Nē!!!»
Pēc pāris Boba Dilāna un Toma Petija garā ieturētiem oriģinālgabaliem angļu valodā Dilāna Like A Rolling Stone, PV Puse no sirds angļu versijas un publikas visai pasīvās reakcijas Udrītis & Co uzsāk čubināt nākamo gabalu, strinkšķina, strinkšķina un... Negaidot priekškars krīt un pievienojas aiz tā paslēpusies Prāta vētra garos mēteļos, un visi kopā spēlē pirmo dziesmu Prom uz siltajām salām. Pats veiksmīgākais moments koncertā — satriecoši oriģināls risinājums, lai atbrīvotos no neveiklajām desmit piecpadsmit minūtēm starp iesildītājiem un galvenajiem.
Mēteļi un nokritušais aizkars nemanot no skatuves pazuduši, un seko Prāta vētras jaunā albuma repertuārs, kā arī, protams, viss pārējais, ko visi sen zina no galvas, arī Imanta Kalniņa un Valta Pūces hīti Kaupera balsij. Skaņa patiešām lieliska, bet gaismas! Jūtams, ka krietni pārdomāts, kā iekrāsot katru no dziesmām, ņemot vērā tempu, ritmu, tekstu noskaņu utt. Jautrās un gaišās dziesmas ir dzeltenas, oranžas, zaļas, gaismas griežas visvisādos virzienos un ātrumos, iedegas un nodziest īstajos brīžos, krāsu maina arī skatuves malās izvietotās saules. Abas divas. Lēnās un skumjās dziesmas tiek ilustrētas ar ziliem toņiem ( angliski blue — arī zils), brīžos, kad Kaupers vērš mikrofonu pret klausītājiem un aicina dziedāt šalalalalalā, publika top apgaismota ar jaudīgiem prožektoriem no skatuves, tas pats notiek arī ovāciju brīžos, stroboskopi laiku pa laikam rada iespaidu, ka pa skatuvi lēkā ne vien prātvētrieši, bet arī tur atstātais Studio Fobos basiska Mārtiņa Burkevica kontrabass. Brīžiem uz skatuves piepalīdz divi viesmūziķi — pūtēji.
Pārsteidz publikas akurātums. Kad Kaupers nodod fanu pūlim savu minerālūdeni, lai visiem tiek, pudele pēc iztukšošanas netiek nosviesta zemē un samīdīta kājām, bet atceļo pie Kaupera atpakaļ. Pēc dažām sekundēm kāds no priekšā stāvošajiem atdod arī korķīti. Pēc koncerta redzēju zemē mētājamies tikai vienu vienīgu tukšu glāzi.
Vai bija arī kur iebilst? No pašu Prāta vētras dalībnieku puses ne visai glīts bija gājiens ar torti. Grupai koncerta vidū atvelkot elpu, uz skatuves tika uznesta torte, kuras nepārprotamās funk-cijas tūliņ šķita tās izdalīšana publikai. Nekā — Kaupers paziņo, ka tā paredzēta kādai Ilzei sešpadsmit gadu jubilejā un torte paliek uz skatuves grīdas, klāt-esošās meitenes — gribot. Bet cik tas tomēr būtu skaisti un garšīgi — saņemt tortes gabalu no savu elku rokām! Finālā vēl tortē iegāzās taustiņinstrumentālista mikrofons ar visu statīvu. Žēl. Bet es zinu, ka nākamreiz viņi tā nedarīs.
21 aprilis
Diena raksta:
Otrdien, atzīmējot sava jaunā Zviedrijā un Dānijā ierakstītā albuma Starp divām saulēm iznākšanu, Latvijā populārā rokgrupa Prāta Vētra, fanu pūļu un bundzinieču orķestra pavadīta, veica reidu pa visiem Vecrīgas mūzikas veikaliem, pa labi pa kreisi dalot autogrāfus un uzsmaidot spiedzošajām meitenēm. Bokseru maskas nenozīmē pārspīlētas bailes no faniem — grupa vienkārši pielāgojas sava jaunā albuma vāciņam, uz kura redzami divi bokseri. Uz albumu Starp divām saulēm grupa liek lielas cerības, jo tā budžets ir lielākais Latvijas rokmūzikas vēsturē un maijā iznāks arī angļu variants, kuru paredzēts izplatīt ārzemēs.
17 aprilis
Oficialais pazinojums:
"Starp Divam Saulem"

Grupai Prata Vetra 20. Aprili iznaks sen gaiditais albums "Starp Divam Saulem". Albums tika ierakstits Latvijas Radio 1. Studija un GEM Studija (Latvija), PUK Studio (Danija) un EMI Studio (Zviedrija), laika posma no 1998. gada novembra lidz 1999.gada martam. Albuma ieklautas 11 dziesmas, no kuram divas jau ir izdotas ka singli – Puse no sirds (producents Ainars Majors) un Brivdienas Nav Manas Laimigas Dienas (producents Prata Vetra, lidzproducents – Guntars Racs).

Albuma ieklautas dziesmas:
1. Starp Divam Saulem
2. Puse no sirds
3. Prom uz siltajam salam
4. Brivdienas Nav Manas Laimigas Dienas
5. Lec
6. Es Varetu Iet Lidz...
7. Velak es paskaidrotu
8. Miljoniem, Miljardiem
9. Tu izvelejies palikt
10. Galva tikai sievietes
11. Acimredzamais

Albuma izdevejs ir kompanija "Mikrofona Ieraksti" un tas ir sis kompanijas prioritarais projekts 1999/2000 gados. Si albuma ierakstisanai kompanija atveleljusi vislielako budzetu "Mikrofona Ierakstu" pastavesanas vesture.
Albums tapis pateicoties firmas Latvijas Mobilais Telefons generalatbalstam, ka ari atbalstitaji ir firmas Air Baltic, Philips, Aldaris, Adazu Cipsi, Baltkom Plus un Parks Reklama. Informativo atbalstu nodrosina LNT, radio SWH, Dienas Izklaide un Latvijas Televizija.

Ar firmas Philips generalatbalstu Prata Vetra dosies Latvijas koncertu ture no 22.aprila lidz 16. Maijam. Prieks tures tiek veidota speciala skatuves uzbuve, ka ari loti kvalitativa skana (Universiala Baltijas Skana) un gaismu tehnikas (kompanija NA) nodrosinajums. Prata Vetra sniegs gandriz divu stundu garu koncertu, kura bus dzirdamas dziesmas gan no vecajiem albumiem, gan no jauna albuma "Starp Divam Saulem". Koncertu ipasais viesis – Udritis & Co.

Koncertu Tures saraksts:
22.04. Riga, Muzikalais teatris
23.04. Jelgava, klubs Tonuss
24.04. Liepaja, Ledus halle
30.04. Saldus k/n
01.05. Tukums k/n
07.05. Cesis kulturas centrs
08.05. Valmiera k/n
13.05. Salacgriva k/n
14.05. Madona k/n
15.05. Siguldas k/n
16.05. Riga, Dailes teatris

Jau ieprieks tika zinots, ka vienlaicigi ir ticis sagatavots ari si albuma internacionalais variants anglu valoda un ta nosaukums bus "Among The Suns". Sis albuma variants Latvija bus pieejams tikai Maija sakuma. Tas ir tapec, ka sis albuma variants tiks razots Holande, centralaja kompanijas EMI kompaktdisku rupnica un bus pieejams visam kompaniju EMI un Virgin kompanijam visa pasaule.
16 aprilis
Diena raksta:
RENĀRS KAUPERS, JĀNIS JUBALTS un visi pārējie viņu grupas biedri no Prāta Vētras, prezentējot savu jauno albumu Starp divām Saulēm ierakstu tirgotājiem un preses pārstāvjiem kafejnīcā Andalūzijas Suns, bija iejutušies viesmīļu lomā. Baltos kreklos un priekšautos, blociņiem rokās, viņi veikli pārvietojās pa zāli un lietišķi pieņēma pasūtījumus, kurus arī pietiekami profesionāli izpildīja, neaizmirstot pa virsu atnesto dzērienu vai ēdienu cenām iekasēt arī dzeramnaudu. Grupas menedžeris ALDIS HOFMANIS, kā jau aizkadra cilvēks, kurš uz skatuves nekāpj, šajā šovā, tāpat kā visi klātesošie iesaistījās tikai kā klients, toties Prāta Vētras produkta izdevējs GUNTARS RAČS ar savu tovakar uzvilkto krekliņu, kuru rotā Amerikas karogi, acīmredzot bez vārdiem vēlējās visiem pateikt, ka Prāta Vētrai komplektā ar Raču Ameriku iekarot ir tīrais nieks. Jaunā Prāta Vētras albuma variants latviešu valodā klausītājiem būs pieejams no 20.aprīļa.
12 aprilis
Nedaudz editeta zina no Renara:
DARGAIS DRAUGS!
ATKAL ESMU UZPELDEJIS PIE APVARSNA, UN JUTOS ITIN LABI DZIESMAS SARAKSTITAS, IERAKSTITAS UN 20. APRILI VISIEM PRIEKSA STADITAS. TAGAD JAU LAIKAM NAV IPASI VERTS STASTIT KADAS UN AR KADU DOMU, JO SODIEN JAU 5. APRILIS.(...)
PAVASARS NAK HAOTISKI, BET ATSVAIDZINOSI. SODIEN CEPAM DESAS UN PRIECAJAMIES PAR DABU. SAULAINS. STARP CITU, TEICU TO VAI NE, ALBUMS SAUKSIES "STARP DIVAM SAULEM", UN UZ VAKA BUS MUHAMEDS ALI 1974. GADA CINA AR KADU JAUNEKLI. MAN PATIK.
PROTAMS, KA KAUPIX
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas
14. aprīlī kafejnīcā "Andalūzijas Suns" notiks Latvijas lielāko mūzikas tirgotāju iepazīstināšana ar grupas "Prāta Vētra" jauno albumu "Starp Divām Saulēm", kuras laikā mūzikas reālie tirgotāji saņems izsmeļošu informāciju par albuma tapšanas vēsturi un paredzētajām aktivitātēm no kompānijas "Mikrofona Ieraksti" un Prāta Vētras puses. Klātesošajiem būs iespēja arī noklausīties vairākus pirmatskaņojumus no jaunā albuma. Arī preses pārstāvji ir laipni aicināti uz kafejnīcu "Andalūzijas Suns" 14. Aprīlī 19.00, taču jau iepriekš informējam, ka preses konference šajā reizē nav paredzēta (tā ir paredzēta albuma iznākšanas dienā 20. Aprīlī veikalā Randoms .ziņas sekos). Arī intervijas 14. Aprīlī grupas dalībnieki nesniegs, taču fotografēt un līksmoties varēs uz nebēdu. Jau iepriekš tika ziņots, ka vienlaicīgi ir ticis sagatavots arī šī albuma internacionālais variants angļu valodā un tā nosaukums būs "Among The Suns". Šis albuma variants Latvijā būs pieejams tikai Maija sākumā. Tas ir tāpēc, ka šis albuma variants tiks ražots Holandē , centrālajā kompānijas EMI kompaktdisku rūpnīcā un būs pieejams visām kompāniju EMI un Virgin kompānijām visā pasaulē.
1 aprilis
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas
Pagājušo sestdien no Zviedrijas Latvijā atgriezās daļa no Prāta Vētras , jo grupas bundzinieks Kaspars Roga un pianists Māris Mihelsons vēl aizkavējās EMI Studijā Stokholmā, lai pabeigtu fināla "mix" vēl 5 jaunām Prāta Vētras dziesmām, jaunajam albumam "Starp 2 Saulēm", kas iznāks aprīļa beigās vienlaicīgi latviešu un angļu valodās. Pēdējie skaņdarbi noteikti pārsteigs daudzus latviešu klausītājus. Pateicoties jaunajam Jāņa Jubalta "Magic" ģitāras pedālim iegūta jauna un spēcīga skaņa. Arī Renārs Kaupers atzinies, ka tādu "rock'n'roll" vēl savā mūžā nav dziedājis. Arī studijas producents Frederiks atzina, ka jūtams progress pamatīga un svaiga britpopa virzienā. Šoreiz nekādi starpgadījumi ar Zviedrijas varas iestādēm nenotika, taču bez pārdzīvojumiem jau arī neiztika, kad Renārs Kaupers jau pa ceļam uz Igauniju atcerējās, ka nav paņēmis līdzi savu pasi. Atlika piezvanīt grupas menedžerim Aldim Hofmanis un lieta bija nokārtota panākot autobusu ar Hofmaņa jauno automašīnu. Dīvaini arī, ka turpceļā un atpakaļceļā vienīgo kuru pamatīgi izkratīja muitnieki bija grupas ģitārists Jānis Jubalts "Magic".
20 marts
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas
Prāta Vētra pilnā sastāvā šonedēļ atkal devās uz Zviedrijas EMI studiju kur līdz pat 25.Martam turpināsies darbs pie grupas jaunā albuma angļu un latviešu versijām. Tas būs pēdējais "piegājiens". Albums iznāks aprīļa beigās ar nosaukumu "Starp divām saulēm". Līdzi grupai atkal devies Guntars Račs, lai piedalītos ieraksta procesā un turpinātu pārrunas EMI Sweden pārstāvjiem par Prāta Vētras jaunā albuma izplatīšanu Skandināvijā.
12 marts
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas
Pagājušnedēļ EMI Studijā Stokholmā notika grupas Prāta Vētra piecu jaunu skaņdarbu fināla mikss, kuru veica producents Frederiks Andersons piedaloties Mārim Mihelsonam un Guntaram Račam. Savukārt ar laipnu Latvijas vēstniecības Zviedrijā atbalstu grupas pēdējais singls " Weekends are not My Happy Days" tiks izplatīts visām Zviedrijas radiostacijām. Paredzētas atkārtotas pārrunas ar EMI Svenska nodaļas jauno direktoru Stefanu Gulbergu par Prāta Vētras iespējām Skandināvijā.
16 februaris
Diena raksta:
RENĀRS KAUPERS kopā ar visiem pārējiem grupas PRĀTA VĒTRA mūziķiem pagājušo svētdien devušies uz Zviedriju, lai tur EMI Studios ierakstītu savu kārtējo ierakstu albumu. Jaunās dziesmas plānots iedziedāt gan latviski, gan angliski, studijā prātvētrieši strādā pie producenta FREDERIKA ANDERSONA, kurš strādājis kopā PĒRU GESLE no Roxette un mūsu pašu 100.DEBIJU. Lai ieinteresētu par mūsu zēnu dziesmām ārvalstu mūzikas biznesa darboņus, Prāta vētrai līdzi devies arī Mikrofona ierakstu pārstāvis GUNTARS RAČS.
Mikrofona Ierakstu Muzikas Zinas
Grupa Prāta Vētra šo svētdien devās uz Zviedrijas Galvaspilsētu Stokholmu kur No 15.02 - 20.02.99 tā turpinās darbu pie sava kārtējā ierakstu albuma studijā EMI Studios. Plānots ierakstīt 5 jaunas dziesmas latviski un angliski. Darbs noritēs kopā ar producentu Frederik Andersson, kurš jau strādājis kopā ar Peer Gessle no Roxette un mūsu pašu 100 Debiju. Plānotas tikšanās ar vairākām Zviedru ierakstu kompānijām, festivālu un koncertu organizātoriem. Līdzi grupai nu jau tradicionāli devies arī Mikrofona Ierakstu pārstāvis Guntars Račs, kurš rūpēsies par starptautisko sakaru uzturēšanu. Mikrofona Ieraksti plāno šo Prāta Vētras albumu izdot Aprīļa beigās un izplatīt ne vien Latvijā, bet arī vairākās Eiropas un Austrumeiropas valstīs.
2 februaris
Patlaban Prata Vetra pabeidz darbu pie jaunaa albuma. Taa pagaidu nosaukums ir "Starp divam saulem". Iznaksanas laiks - aprila beigas.
Patlaban tiek planota Prata Vetras Latvijas ture aprili un maijaa. Ceram uz to ka ta bus iespaidiga, pateicoties tam ka ir sameklets generalsponsors - Philips. Konkretaka informacija pec menesa.
Vel - patlaban tiek veidota Prata Vetras oficialaa majas lapa - butu velami jusu ieteikumi par to kam tur jabut un kas jus interesee.
Aldis Hofmanis
Prata Vetra menedzeris
E - mail:PV@PARKS.LV

1 februaris
Renars raksta:
UN LUUK KAADA RINDINA NO JAUNAA ALBUMA:
NO AUGSTAAKAA PUNKTA, JA SKATAAS UZ LEJU VISS CITAADI RAADAAS,
SAULE PAR KAPEIKU TUVAAK, UN ZEME PAT NEDAUDZ VILINA
UN KAADS VEEL DOMAA, VAI DRAAZTIES TAI PRETII VAI GAIDIIT, KAD GRUUDIIS
NAV JAABAIDAAS NE PAT MAZLIET, DROSIIBAS JOSTAS NEIESPRUUDIIS.
KRITIENS UZ SEKUNDEEM PIECAAM, MIERS VARBUUT LIIDZ DEBESIIM,
VARBUUT PAT LIIDZ GALAM, TIK TAALU GAN NEGRIBAS DOMAAT
UN TOMEER ES LEKSU, LAI KO ARII TEIKTU, ES LEKSU LIIDZ GALAM
UN TICEESU RIITAM UN ATDOSOS LIESMAAM UN SALAM...
UTT.
CAU DRAUGS KAUPIX
31 janvaris
Nedaudz editeta zina no Renara:
BIJU NUJORKAA (...), UN PADZIIVOJOS KAADU LAICINU. PATIKA JAU LOTI, KAUT DROSI VARU TEIKT, KA EIROPA UN VECAA LABAA ANGLIJA JO IIPASI, MAN PATIIK LABAAK.
MANS MAZAIS DRAUGS, ARI MAN PATIIK CARDIGANS JO LOTI, SAVUKAART NUJORKAA GAAJAAM UZ BECK, BET BIJU KARSTGALVIIGS, PAVIRSS UN IEGAADAJOS VILTOTU BILETIITI NO KADA (...), BIJU DIKTI PAARSKAITIES,(...)
PAR MUMS IR IEINTERESEEJIES MELS BUSS, JA SANAAK IZLASI INTERVIJU AR VINU "KLUBAA", ABSOLUUTS MONSTRS, KAS STRADAAJIS AR QEEN, LED ZEPELIN, DEIVIDU BOVIJU UTT. UN IZDOMAJIS VANESU MEJU. ESOT ZVANIIJIS RACAM PAARIS REIZES UN INTERESEEJIES, KAD VARES ATBRAUKT UN APSKATIIT MUUS DZIIVAJAA. MEGAMONSTRS.
PASI JAU ARII ROSAMIES, DZIESMAS SARAKSTIITAS, JAABRAUC PEEC 2AAM NEDEELAAM UZ ZVIEDRIJU IERAKSTIIT 5AS STUKAS. UN JA PAVEIKSIES, TAD PAAREEJO LONDONAA.
CAUU VASARNIEK... KAUPIX
27 janvaris
Mikrofona Ierakstu Mūzikas Ziņas
Grupa "Prāta Vētra" turpina radoši strādāt pie sava jaunā albuma, kurš iznāks šī gada pavasarī. Grupa patreiz ir ne tikai popularitātes virsotnē Latvijā, bet arī radošās daiļrades ražīgākajā posmā savas pastāvēšanas vēsturē. Kā apliecinājums tam ir tas, ka tikai šīs nedēļas laikā vien, "Prātā Vētra" ir radijusi un sagatavojusi ierakstam divas, neapšaubāmi izcilas kompozīcijas, kuras nākotnē noteikti dungos vismaz katrs otrais Latvijas (varbūt ne tikai) iedzīvotājs.
Diena raksta:
RENĀRS KAUPERS ar biedriem no Prāta vētras, IVO BAUMANIS, radio Biznes&Baltija šefs, KRISTĪNE MAĻINOVSKA, Ārlietu ministrijas juridiskā departamenta direktore, ĒRIKS MATULIS, Baltcom GSM preses sekretārs, IVETA VANAGA, sabiedrisko attiecību firmas KPMS un Partneri vadītaja, INESE VOIKA, žurnāliste un korupcijas apkarošanas organizācijas Delna vadītāja, kā arī daudzi citi sabiedrībā ne mazāk pazīstami cilvēki otrdienas vakarā bija sapulcējušies uz kopējā drauga ROLANDA ŪDRA jaunās grupas THE STUDIO HOBOS pirmo koncertu krodziņā Karamba. Grupā apvienojušies tādi pazīstami mūziķi kā VILNIS KRIEVIŅŠ, MĀRTIŅŠ BURKEVICS un EGONS KRONBERGS. Vakara gaitā sajūsminātā Prāta vētras kompānija ierosināja krodziņu pārvērst par deju zāli, un enerģiskā publika, krodziņa vadības atbalstīta, kroga galdus iznesa uz ielas. Vakara noslēgumā publika vēlējās dzirdēt vairāku dziesmu atkārtojumus, uz ko Ūdris atbildēja: «Ne es viens te dziedātājs,» un uzaicināja Kauperu uzdziedāt duetā. «Nevajag bojāt vakaru!» pēc klusuma mirkļa atbildēja Kaupers.
11 janvaris
Mikrofona Ierakstu Mūzikas Ziņas
Februāra vidū grupa Prāta Vētra atkal pošas uz Dāniju kur studijā "PUK Studios", kopā ar dāņu producentu Lars Nissen tiks pabeigts darbs pie grupas jaunā albuma angļu valodā un grupas jaunā albuma latviešu valodā. Tādējādi Prāta Vētra ieplānojusi šogad iepriecināt savus fanus pavasarī vienlaicīgi laižot klajā divus albumus - vienu latviešu otru angļu valodā. Albuma angliskā versija būs pieejama arī vairākās citās valstīs taipus Baltijas jūrai.
5 decembris
Diena raksta:
LOLITA NOVIKOVA, RENĀRS KAUPERS, KASPARS BINDEMANIS un rinda citu Latvijā pazīstamu mūziķu šo nedēļas nogali pavada ikgadējā Bilžu festivālā Rīgas Kongresu namā, ļaudami citiem novērtēt pašu apgleznotās, iepriekš gan iztukšotās (kā kurš to darījis, neviens neizpauž) pudeles un veselu koncertu lavīnu trīs dienu garumā. Saņēmuši atzinības simbolus magoņu lakstu izskatā un aizvadījuši pirmās dienas džeza koncertu, mūziķi, Bilžu rīkotāji un preses pārstāvji devās atbrīvoties no visa liekā un «nokārtot savstarpējos rēķinus» ar lāzerspēles Megazone palīdzību, kas šogad ieviesta kā Bilžu nakts tradīcija pēc organizatores TIJAS AUZIŅAS ierosinājuma. Visaktīvāk pa Megazone labirintiem skraidīja un pretiniekus ar lāzera šaujamajiem neitralizēja tie paši mūžam aktīvie prātvētrieši, GUNTARS RAČS, citplanētietis PIRITONS ŠMEKETĒ (tas pats Bindemanis), PAMATINSTINKTS un īpaši TIME AFTER TIME, kuriem lāzerspēlē izdevās saspēlēties ne mazāk virtuozi kā uz skatuves un iekrāt uz sava galda milzumdaudz uzvarētāju balvu — alus pudeļu, kuras atkal varētu arī apgleznot.
1 decembris
Mikrofona Ierakstu Mūzikas Ziņas
1.Pirmdien 16. Novembri ar Air Baltic lidmašīnas reisu no Kopenhāgenas Rīgā atgriezās grupa Prāta Vētra. Grupa Dānijas lielākajā ierakstu studijā PUK Studio kopumā pavadīja 9 dienas un kopā ar Dānu producentu Lars Nissen (Hanne Boel, Michael Learns To Rock) ierakstīja piecas dziesmas angļu valodā un savu jauno singlu singlu "Brīvdienas Nav Manas Labākās Dienas (Hop,Hop Lalala)" no pavasarī gaidāma albuma latviešu valodā.
Par šiem ierakstiem jau šobrīd interesējas Dānijas EMI kompānijas nodaļa "EMI Medley" un kompānija CMC Records. Jaunā singla pirmatskaņojums notiks " Gada balvas pasākumā " nākamā gada Janvāra beigās. Savukārt visas angļiskotās dziesmu versijas jau šonedēļ tiks izplatītas pa visām EMI Records filiālēm visā pasaulē.
Skanošais rezultāts patiesi ir ļoti labs un jau šobrīd pavasarī gaidāmo internacionālo albumu ir gatavas izdot kompānijas Somijā, Slovākijā, Turcijā, Dienvidāfrikā, un ļoti iespējams arī Vācijā un Dānijā. Dziesmu ierakstā piedalījās arī dāņu dziedātāja Gitte Johnson un divi taurētāji no Kopenhāgenas mūzikas augstskolas ritma nodaļas.
Grupa plāno atgriezties studijā Februāra sākumā lai pilnībā pabeigtu albumu, kas plānots izdošanai vēlu aprīlī, kad vienlaicīgi iznāks grupas jaunais albums ar jaunām dziesmām un Prāta Vētras labāko dziesmu apkopojums albumā "All Is Just The Way As You Like It" un protams zem Prāta Vētras angliskotā nosaukuma "Brainstorm". Viss notiek.
2.Šonedēļ nācis klajā jauns Latviešu labāko dziesmu apkopojums albumā "Latviešu Labākās Dziesmas -Tagad". Un tas jau ir otrs izdevums sērijā "M-Dailes kolekcija". Albumā ar savām šī gada populārākajām dziesmām piedalās "Prāta Vētra", "Līvi", "Ainars MielaVs un Imants Kalniņš", "Lādezers", "bet bet", "Shake & Bake", "Pienvedēja Piedzīvojumi", "Agnese" un daudzi citi. Albums pieejams kasetēs un kompaktdiskos.
27 novembris
Nedaudz editeta zina no Renara:
TAS ABAS DZIESMAS (puse no sirds & esam un busim) IR SINGLA KASETE, BET "ESAM UN BUSIM" NEBUS ALBUMA, JO VINA NAV ALBUMA DZIESMA.
UN TURE - OOOBLIGATI. KONCERTI IR GANDRIZ VIENIGA VIETA UN LIETA, KUR KAUPIX LIDO, TAD ES ESMU LAIMIGS...
25 novembris
Nedaudz editeta zina no Renara:
VARBUT, KA MANS MAZAIS DRAUGS SOBRID VEL SEZ PIE KOMPISA, TAGAD PAR DANIJU - GAJA JAU SUPERLABI, RAKSTIJAM DZIESMINAS NO 12 - IEM DIENA LIDZ 3 - IEM NAKTI, PEC TAM KLAUSIJAMIES "PINK FLOYD" UN "RADIOHEAD" NENORMALA TROKSNI,(...)DZERAM VISKIJU,(...)UN PELDEJAMIES BASEINA.
DZIVOJAM LAUKA VIDU, NAV KUR AIZIET, NAV KUR AIZMUKT, AGRI VAI VELU, VISI SATIEKAS STUDIJA, UN JUK PRATA. ATPUSANAS IESPEJAS LIELISKAS,(...)
LABPRAT UZKLAUSITU TAVU VIEDOKLI PAR JAUNO DZIESMU, BET HOFMANIS NELAUJ NEVIENAM TO DEMONSTRET LIDZ NAKAMA GADA FEBRUARIM.
BET PATS GALVENAIS - MAN IR TICIBA TAM, KO MES IZDARIJAM.
ESI PRIECIGS UN VESELIGS(...)
KAUPIX
Nedstat Counter