1999 - 2001 GADA JAUNUMI
Diena, 5 aprilis 2002
Ar spalvām, kuru citiem nav
Uldis Rudaks
Prāta vētra palaik koncertos iesilda slaveno īru grupu The Cranberries viņu Eiropas turnejā, bet nākamās nedēļas nogalē vētra sāks turneju pa Latviju
Nesen nospēlēti septiņi koncerti Polijā, vairākos koncertos biļetes bija pilnībā izpārdotas, un Kaupers atzīst, ka tur uz ielām viņ jūtoties trauksmaināk nekā Latvijā. Tiesa, no pirmās vietas MTV Nordic raidījumā UpNorth viņus nu izspiedusi zviedru grupa Kent, toties koncertdarbība turpinās intensīvi.
Slavenā īru grupa The Cranberries esot noklausījuies Prāta vētru un atzinui par derīgiem iesildītāju statusam. Vai arī poļu grupu, kas jūs viņu dzimtenē iesildīja, atlasījāt no vairākiem kandidātiem?
Kaupers. Mēs nepaspējām to pat noklausīties, jo bijām Losandelosā, bet izlemt vajadzēja pāris dienu laikā.
Pēc kādiem kritērijiem tiek izvēlētas iesildītājgrupas?
K. To izvēlējās vietējā ierakstu kompānija Polijas EMI. Katrā valstī ir vietējais EMI, kas mūs pārstāv. Starp citu, draiskie poļu EMI tieām ir izdarījui milzu darbu.
Jūsu popularitāte arī ir viņu roku darbs?
K. Vispirms tas ir mediju roku darbs. Tas ir arī kompānijas nopelns, jo, kad mēs izsūtām visiem EMI singlus, viņi tos nodod radiostacijām. Ja tās sāk spēlēt, viņi izdod singlu, taisa promo kampaņas, zvana misteram Aldim (sarunā klātesoais Prāta vētras menederis Aldis Hofmanis) vai misteram Račam (Mikrofona ierakstu repertuāra un ārējo sakaru direktors Guntars Račs).
Vai īs kampaņas organizē vietējie vai darāt to pai?
Bijām Polijā reizes četras vai piecas, viņi saplāno, kāda varētu būt ī trīs vai četru dienu kampaņa: dienā kādas divdesmit piecas intervijas, vakarā televīzija, tur bija problēmas viņi negribēja mēģināt, bet mēs teicām, ka vajag. Viņi tikko bija filmējui kādu poļu ovu ar vietējo Allu Pugačovu, visi nogurui un kaķīgi. Vienos naktī «izslēdzies», bet desmitos rītā atkal augā, un viesnīcā tevi jau gaida nākamie piecpadsmit urnālisti
Katrs lokālais radio un katra avīze grib interviju.
Jūs tos kaut kā ķirojat un mēdzat arī atteikt?
Hofmanis. Mēs vēl neesam tik lieli mākslinieki, lai varētu atļauties ķirot kā U2 vai R.E.M..
K. Sākumā jo vairāk interviju, jo labāk. Visgrūtāk ir ar otro albumu, it īpai, ja ar pirmo uzsit augstu vilni. Tad jāskatās, vai vajag vairāk informācijas vai labāk mazliet piebremzēt.
Daudziem vislabāk patīk jūsu pirmais albums. Vai nepiedāvājat to arī saviem faniem Polijā?
H. Viņiem ir iespēja internetā pasūtīt mūsu albumus: caur mūsu vai Mikrofona mājaslapu. Polijā ir interese par Among The Suns, Somijā esam izdevui izlasi.
Cik eksemplāros Online jau pārdots?
H. Polijā bija trīsdesmit četri tūkstoi deviņdesmit (dati marta beigās), viņi katru nedēļu sūta datus. Baltijā ir
aptuveni piecdesmit tūkstoi Online pārdots, neskaitot Kaķēnu
, kas ir aptuveni divdesmit tūkstoi.
Vai palaik, būdami jau pazīstami Polijā, Baltijā un Skandināvijā, jūs vēl piedalītos Eirovīzijā?
K. Tam nav nozīmes, vai mēs esam pazīstami, bet es domāju, ka ne tas ir bijis un pagājis.
Vai taisnība, ka piedalīanās Eirovīzijā bremzēja jūsu virzīanos tālāk? Savulaik Elita Mīlgrāve (Mikrofona ierakstu direktore) tā teica.
K. Varbūt bija runa par to, ka tas varētu būt bremzējoais faktors? Es gan domāju, ka mēs no tā tikai ieguvām. Vislielākās bailes bija, ka briti ciniski uz to reaģēs, kas lielākoties tā arī notiek. Kad mēs braucām uz urnāla Select interviju, mūs jau brīdināja, ka tur tik būs jautājumi! Beigās tā izrādījās viena no pozitīvākajām intervijām. Atnāca tāds vīrs ar maisiņu un teica: «Super veči pareizi izdarījāt, pilnīgi pareizi izdarījāt! Manai sievasmāsai ļoti patika un brāļadēlam patika.» Un tu saproti, ka nav tik liela nozīme, vai tas ir Glastonberijas vai Eirovīzijas festivāls. Ja tagad Stings uzstātos Eirovīzijā, dziedātu Every Breath You Take vai tu teiktu, ka viņ ir darījis nepareizi? Tu teiktu: kolosāls gabals! It īpai, ja apkārt ir umpā, umpā tādas ļoti standartizētas dziesmas. Tā ir brīniķīga iespēja padioties ar tām spalvām, kuru nav citiem.
H. Eirovīzijas nozīme Latvijā tiek pārvērtēta. Tas ir tikai viens no festivāliem, kas pasaulē notiek.
Patiesībā jau tiei pateicoties jums Eirovīzija kļuvusi tik populāra Latvijā.
H. ī konkursa būtība ir televīzijas pasākums, kur tiek rādītas katrā valstī eksistējoas muzikālas vērtības, ko nevar nosaukt par rokmūziku, popmūziku, klasisko mūziku, bet kas parāda tikai vienu virzienu. Eirovīziju nepārmainīsi, kāda tā bija, tāda tā paliks.
K. Ja vienā Eirovīzijā satiktos piemēram Mumij Troļ un Skamp kā pagājuogad, vēl klāt mēs, kāds ģitāristu ansamblis no Maltas un vēl un vēl
Ja pāris festivālos sakristu tāda situācija es saprotu, ka auditorija ir iesīkstējusi un to grūti mainīt
H. Visu nosaka nauda un pircējs, un ī konkursa auditorija nepirks ne Skamp, ne Mumij Troļ, būsim godīgi arī mūs nepirks. Viņi pirks brāļus Olsenus visus tos, kas dzied salkanās dziesmiņas ar tancētām melodijām.
Kas jums no āgada Eirovīzijas patika?
K. Es, protams, biju par Lindas un Horena dziesmu.
Tiei par pau dziesmu vai izrādi?
K. Drīzāk par izrādi jā, tas ir tas, kas reāli piesaistīja manu uzmanību. Marijai ovs ir ļoti labs, bet man liekas, ka tas ir mazliet ar tādu slāvisku piesitienu, līdz ar to grūti pateikt, kā uz to reaģēs skandināvi, vāciei, angļi
Pilnīgi iespējams, ka Dienvidslāvija, Krievija, kaimiņvalstis dos ļoti daudz punktu, kaut arī neko nevar prognozēt, varbūt viss notiek pilnīgi otrādi. Bet Linda un Horens mani saista vairāk. Vai tur bija tādas dziesmas, ko es reāli liktu kompaktdiskā un klausītos? Atlasē bija vairākas tādas, turklāt Ivara Pētersona dziesma, kuru mēs likām pirmajā vietā, netrāpīja pat piecpadsmitniekā. Ivars Pētersons ir
, teiksim tā: Elvisa balss īpanieks Latvijā. Viņa dziesmā bija kaut kas tāds omulīgs, jautrs un dzīvelīgs, tas ir vajadzīgs Eirovīzijai.
Tad sanāk, ka jūsu viedoklis atķīrās no pārējiem?
K. Atlases kārtā mēģinājām ienest tajā svaigu elpu, jo uzreiz redz, kuras dziesmas atbilst konkursam, bet mēs varam to dzīvi padarīt interesantāku un ielikt kaut ko pilnīgi citādu. Mums pa daļai izdevās, bet ne līdz galam.
Vai sekojat līdzi tam, kas notiek latvieu popmūzikā?Uz ko balstās tā interese vērot tendences, vērtēt?
K. Tā vairāk ir parasta patērētāja interese. Radio saka, piemēram, tagad dāmas un kungi, būs jaunā The Hobos dziesma. Tu noklausies jā
, starp citu, ļoti labs būs hobosu albums.
Vai Latvijas grupas varētu ieinteresēt ārvalstu klausītājus?
H. Tādas ir visur: Latvijā, Lietuvā, Polijā, Somijā, bet jautājums nav tik daudz par pau mūziku, bet par to, kā tā tiek pasniegta. Visvairāk klibo menedments. Piedāvāts tiek tik daudz, ka nepiecieams uzreiz piesaistīt cilvēku uzmanību, ļoti nozīmīgs ir «iesaiņojums».
Bet nav taču iespējams vēl viens āds veiksmju kopums treā vieta Eirovīzijā, pārstāvot pēcpadomju valsti, kas tur piedalās pirmoreiz un no kuras vispār neviena grupa vēl nekad nav izsitusies ārpusē. Tātad ir vismaz zināma intriga. Un vēl MicRec kā EMI pārstāvju sakari visā pasaulē un ieguldītie līdzekļi.
K. Mūzikā ir tendences tāpat kā modē vai citur ovbiznesā. Bija Sietlas bums parādās viena grupa, otra, treā, un kompāniju pārstāvji brauc uz to reģionu un skatās, kas tur notiek.
Vai intervijās tiek akcentēts, ka esat no Latvijas?
K. Katrā intervijā ir vismaz pāris jautājumu par Latviju. Nobrīnās, ka esam no Latvijas un pēc tam interesējas, nezinu, vai aiz pieklājības vai patiesi.
H. Tas ir paradoksāli, ka mūzika ir galvenais un vienlaicīgi arī nav galvenais. Jo viens pats «iesaiņojums» arī neko nedod. Vajag kaut ko, kas piesien sirsniņu un dvēseli, tikai pēc tam rodas patiesā interese.
Kā veicas Dānijā? Tur vajadzētu piedalīties Roskildes festivālā.
K. Dānija ir «tumais zirdziņ» Prāta vētrai, kaut gan esam tur bijui jau vairākas reizes. Tikko tu neesi radiostacijās un televīzijā, tu neesi vispār. Tu vari savā teltī likt flaierus un posterus, bet cilvēki iet uz to, ko viņi zina. Nav vairs sedesmitie gadi, kad interesējās par visu, kad rokmūzika bija jaunums.
H. Mēs nevaram pārspļaut galveno grupu. Mums nav jāparāda, ka esam forāki. Lielākā iesildītāju kļūda ir tā, ka viņi mēģina izlīst no ādas un būt labāki tad viņi kļūst vienkāri smieklīgi. Starp citu, Dānijā The Cranberries iesildīs Weezer.
Jā, savukārt viņus reiz ir iesildījui Lovebugs lieliska grupa no veices, kurai tā arī nav izdevies kļūt populārai.
K. Pārsvarā no tām valstīm, kas nav Anglija Vācija, Zviedrija u.c. dominē deju mūzika, tā sauktā ātrā nauda. Tikko ir ģitāras, tā jautā: vai jūs esat angļi? Nē. Nu tad neko
Kāpēc mūam angļi?
K. Viņi pai kultivē o savu pārākumu mūzikas tirgū. Var arī piekrist, jo tās ir viņu saknes.
H. No otras puses tas ir bizness. Tā nu tas ir vēsturiski izveidojies, ka ovbizness ir sācies no Anglijas un Amerikas. Muzikantu ģildes tur ļoti aizsargā vietējo tirgu un iebraucējiem nav tik viegli sarīkot koncertus un tikt radio. Tev jābūt galvas tiesu labākam par to angļu grupu, lai tevi izvēlētos radio programmu direktors. Bet mūsu trumpis ir vēl arī padomju laikā iestrādājuās īpaības, kad vienmēr vajadzēja kaut kā apmānīt vadoo sistēmu, izlocīties, kaut ko izdomāt.
K. Mūsu atraanās starp īm divām pasaulēm rietumu un austrumu patiesībā ir lieliska. Mēs neesam uzaugui ar Elvisu, bītliem, arī ne ar U2 vai R.E.M., to visu mēs vēlāk esam atklājui, bet izaugui esam ar padomju filmām un multfilmām, Edgaru Liepiņu un Raimondu Paulu , Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku. Tas ir tas, ko neviens anglis, beļģis vai turks nekad nav redzējis. Bet slāvu mentalitāte ar savu sirsnību, vienkārību ir nenovērtējams ieguvums.
H. Krievi pai to neizmanto, jo viņiem ir liels tirgus. Mums, lai varētu kvalitatīvi ierakstīt albumus un veidot klipus, jāpaplaina savs tirgus.
K. Vienlaikus mēs esam pietiekoi tuvu rietumiem, lai ņemtu modernās tendences. Mēs saprotam gan to, gan to cik mēs esam fori!
Vai Krievijas tirgū jūs neko nemēģināt darīt?
K. Ir uzaicinājums doties uz milzīgu festivālu Maskavā Maksidromu.
Ko tu domā par latvieu mūziku? Palaik ir tik daudz jaunu grupu.
K. Aizvien vairāk vecāku var atļauties nopirkt saviem bērniem ģitāru vai bungas. Kad daudziem ir ģitāras, notiek dabiskā atlase. Grupu ir daudz, visas cenas, rosās. Iespējas izsisties ir: mēs tikko bijām Zviedrijā MTV, un viņi tieām jūt to misionāra lomu rādīt savā raidījumā, kas notiek Skandināvijā un Baltijas valstīs. Latvija tagad ir iekļauta MTV Nordic grupā. Es bez utopisma redzu Rīgu kā reālu Skandināvijas un Baltijas ovbiznesa centru, jo te lielākā dzīve notiek naktī, te ir iespējas izklaidēties, arī ģeogrāfiski mēs atrodamies ļoti izdevīgā vietā.
H. Vienīgi jācer, ka Rīgas dome nesabojās visu o pasākumu ar muļķīgiem lēmumiem aizliegt alkohola tirdzniecību naktī un, nedod Dievs, izdomās, ka klubus jāslēdz ciet vienos vai divos. Tad domnieki nocirtīs perspektīva ovbiznesa centra attīstību.
K. Helsinkos viss jau pulksten divpadsmitos ir ciet, nekas nenotiek.
H. Koncertu bizness Latvijā ir krietni attīstītāks nekā Skandināvijā. Sākdami no nekā, cilvēki fanātiski ir attīstījui savu biznesu: skaņu un gaismu kompānijas, skatuve krietni vien labāk tehniski ekipētas un nodroinātas, somi un zviedri sāk tās īrēt no Latvijas. Jāpriecājas, ka ir grupas, kas spēlē ārzemēs un ienes naudu Latvijā, nevis tikai kaut ko importē no ārzemēm. Mums ir eksporta prece, un tas ir ovbizness, kaut vēl bērna autiņos, bet is mazulītis ir jāaudzina un jākopj. Attīstot īs nozares, valsts var pelnīt daudz, turklāt nesagandējot dabu un savus nacionālos resursus.
Prāta vētra
Koncertturneja Polijā no 1. līdz 8.martam. Vairums koncertu biļeu izpārdotas
1.vieta MTV Nordic raidījumā UpNorth 2002.gada martā ar dziesmu Waterfall. Palaik viņus apsteigui zviedri Kent
Iesilda slaveno īru rokgrupu The Cranberries Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Čehijā no 28.marta līdz 27.aprīlim. Vairums koncertu biļeu izpārdotas
Koncerti Latvijā: Liepāja (11.IV), Tukums (12.IV), Jelgava (13.IV), Ventspils (14.IV),
Valmiera (19.IV), Rīga (20.IV)
Publicēanas datums: Piektdiena, 2002. gada 5. aprīlis.
Maybe iekaro Moldovas mūzikas topu
LETA
17. oktobris 2001
Grupas "Prāta vētra" dziesma "Maybe"
onedēļ ierindojusies Moldovas singlu
topu tabulu virsotnē. Jau ziņots, ka
"Maybe" trīs nedēļas atradās pirmajā
vietā starp Polijas radiostacijās
visvairāk atskaņotajām dziesmām.
Plānots, ka grupa novembra sākumā
jau treo reizi dosies koncertēt uz o valsti.
"Maybe" kāpums redzams arī Slovākijā, Ukrainā,
Norvēģijā, Grieķijā, Indonēzijā un Spānijā. Paredzams,
ka tuvākajā laikā būtisks kāpums notiks Vācijā un
Spānijā, kur drīzumā iznāks grupas "Prāta vētra"
angliskais albums "Online".
2 oktobris, 2001
Maybe 'gā kalnus' Polijā
www.DELFI.lv
2. oktobris 2001 10:31
Kā ziņo prestiā mūzikas urnāla
Music & Media 29. Septembra
izdevums tad Prāta Vētras dziesma
Maybe atrodas pirmajā vietā starp
Polijas radiostacijās visvairāk
atskaņotajām dziesmām jau otro
nedēļu pēc kārtas.
Music & Media ir vienīgais oficiālais radiostaciju topu
apkopotājs un pēc tā vadās lielākā daļa radiostaciju
direktoru sastādot dziesmu sarakstus.
Dziesma Maybe atrodas vairāku Polijas radiostaciju
spēlētāko dziesmu pirmajā desmitniekā, tāpēc jau
pagājuajā nedēļā grupa devās veicināanas vizītē uz
Varavu, kur jau notika fotosesijas, intervijas,
filmēanās vietējos mūzikas kanālos Viva Polska un
MTV Polska , kā arī dzīvā uzstāanās Polijas mediju
pārstāvjiem.
Grupas vizīte Polijā turpināsies līdz 4.Oktobrim. Kā
apgalvoja ierakstu kompānijas EMI Polijas nodaļas
pārstāvji, tad esot pamats uzskatīt, ka grupa Prāta
Vētra obrīd ir pat ļoti populāra Polijā.
Albums Online Polijā iznāks 17.Oktobrī.
24 septembris, 2001
Diena
Kaķēns, kur neatsakās no pasaules
Ojārs Kalniņ, Latvijas institūta direktors
Ierauti globalizācijas virpuļos, mēs nereti sākam uztraukties: vai latvieu valoda un kultūra varēs izdzīvot jaunajos XXI gadsimta apstākļos? Pārliecinoas atbildes nav nevienam, bet grupa Prāta vētra tam atradusi radou risinājumu popmūzikas laukā. Ar divu jaunu albumu Online un Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas izdoanu Prāta vētra pierādīja, ka ir iespējams vienlaikus uzrakstīt dziesmas gan vietējai, gan ārvalstu publikai.
Albumā Online ir ietvertas 11 dziesmas ar tekstiem angļu valodā, no kurām deviņas ar identisku melodiju, bet dziesmu vārdiem latvieu valodā, ir iekļautas otrā albumā Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas. Dziesmu teksti nav tiei tulkoti no vienas valodas uz otru, bet,izmantojot tās paas melodijas, dziesmu saturs un noskaņa kļūst citāda. Tas ir līdzīgi kā monētai, kuras abas puses vizuāli atķiras, bet vērtība nemainās.
Jau labu laiku Prāta vētra savu mūziku ir orientējusi uz diviem tirgiem un o pieeju savai mūzikai grupa ir veiksmīgi sākusi attīstīt, vēl nebūdama pazīstama faniem ārpus Latvijas kā Brainstorm. Brainstorm grupas dalībnieki ir pieņēmui un tiek identificēti ārzemēs pat ar citiem skatuves vārdiem.
Tāpat Eirovīzijas hits My Star vispirms publikai kļuva pazīstams latvieu valodā ar nosaukumu Īssavienojums, un arī vairums dziesmu grupas albumā Among the Suns sākotnēji tika iedziedātas latvieu versijā.
Ar tikko izdotajiem albumiem Online un Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas, Prāta vētra/Brainstorm vēl spilgtāk nekā jebkad ir parādījusi savu oriģinalitāti, ierakstot dziesmas vienlaikus gan latvieu, gan angļu valodā.
Kaut arī grupas stratēģija lielākoties tiek orientēta uz Eiropas un ASV mūzikas tirgiem, albuma Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas milzīgie panākumi (Latvijas rekords, kur četrās dienās pārdoti 8200 diski un iegūts Zelta disks) pierāda, ka Prāta vētras/ Brainstorm ideja par jauna albuma izdoanu latviskā versijā ir attaisnojusi cerības ar uzviju. Tiem,kuri labprātāk klausās latvieu mūziku ar latvieu tekstiem, Prāta vētras albums Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas ir ļoti gaidīts arī radio ēterā. Bet «kaķēns» vēl nav rimies. Tagad arī plaākai pasaules daļai ir dota iespēja dziedāt līdzi angļu valodā ne tikai jau dzirdētos singlus Online un Maybe, bet arī visas 11 Brainstorm jaunā albuma Online dziesmas.
Dziesmas Latvijai. Dziesmas pasaulei. Un tiem no mums, kas saprot gan latviski, gan angliski, par to ir dubults prieks, jo 20 jaunas dziesmas aizkustina un aizrauj neatkarīgi no tā, kura ir tava dzimtā valoda. (Laba motivācija, lai mācītos latvieu valodu.)
Kamēr grupas Prāta vētra albums Kaķēns, kur atteicās no jūrasskolas ar dziesmu tekstiem latvieu valodā kļūst populārs Latvijā, vēl grūti ir paredzēt angliskā diska Online panākumus pasaules tirgū. Bet varbūt tas arī nav tik svarīgi. Galvenais ir tas, ka Kaupers un Co ir parādījui, kā uzņēmīgi mākslinieki var savu radoo domu pasniegt savējiem un pārējiem.
Protams, tādēļ jau visiem Latvijas māksliniekiem tūlīt nav nepiecieams angliskot savus darbus. Pēteris Vasks, Baiba Skride un Inese Galante jau tagad sasniedz starptautisko auditoriju, tāpat arī tēlnieki, dejotāji un arhitekti vienmēr mūs uzrunā jebkuram saprotamā valodā. Bet latvieu dziesmas, dzeju un prozu ārvalstu publika sapratīs tikai tajā gadījumā, ja visa pasaule iemācīsies latvieu valodu vai arī tad, kad latvieu literatūra tiks tulkota citās pasaules valodās. Tāpēc tādi jauni izdevumi kā Jumavas Tikai Tevi (Aleksandra Čaka dzeja 7 valodās) un Tapala Dziesma ej viegli pa manu sirdi (Knuts Skujenieks Eiropas dzeja 72 valodās) ir tikai apsveicami. Līdz ar to latviskais, kas sakņojas latvieu mentalitātē, domāanā un lirikā, ir beidzot pieejams arī tiem, kas pasauli uztver citās valodās.
Man ķiet, ka būtībā nav svarīgi, vai Renārs Kaupers dzied latviski vai angliski. Grupas Prāta vētra dziesmas jebkurā valodā tomēr ir un paliek latvieu dziesmas starptautiskajā mūzikas apritē. Sprīdītis savulaik devās plaajā pasaulē. Nu tad redzēsim, kā veiksies mūsu «kaķēnam»!
Publicēanas datums: Pirmdiena, 2001. gada 24. septembris.
14 septembris, 2001
Latnet
11 septembris, 2001
Latnet
Latnet
Delfi
8 septembris, 2001
Delfi
6 septembris, 2001
Delfi konference ar Prata Vetru
24 augusts, 2001
MicRec zinas
Delfi
16 augusts, 2001
Riga 800
3 augusts, 2001
Delfi
17 februaris, 2001
Delfi
15 februaris, 2001
Delfi
12 novembris
Delfi
29 oktobris
Delfi
11 septembris
Delfi
24 augusts
Rigas Balss
Labākais no «Prāta Vētras»
Daiga MAZVĒRSĪTE
25. augustā grupa «Prāta Vētra» jeb «Brainstorm» priecēs neskaitāmos cienītājus ar savu labāko
dziesmu izlasi. Ideja par šādu apkopojumu radusies vēl pirms Eirovīzijas festivāla, kur mūsējie
ieguva godpilno 3. vietu ar dziesmu «My Star». Īstenota tikai tagad, tā ir kā atskats uz 10
aizvadītajiem gadiem «Prāta Vētras» karjerā.
Izlasē iekļautas divdesmit melodijas, kuru vidū jāizceļ lauriem vītās «My Star» latviskās versijas
«Īssavienojums» un himnas «Esam un būsim» pirmpublicējumi. No grupas pirmā albuma
«Vairāk nekā skaļi» izraudzītas dziesmas «Ziema», «Saulespilsētas kalni» un «Skaidri zinu, ka
šodien gribēšu palikt tepat». Pašiem mūziķiem tās šodienas skatījumā gan šķietot nedaudz naivas
un ne pārāk profesionāli izpildītas. No otrā albuma - «Veronika» - izvēlēts grāvējs
«Lidmašīnas», «Kā jau svētdienās» un «Šo dziesmu es dziedāšu tev». Visvairāk izlases dziesmu
nāk no diviem pēdējiem ierakstiem - «Viss ir tieši tā, kā tu vēlies» un, protams, 1999. gada
lieliskā «Starp divām saulēm».
«Prāta Vētras» dziesmu izlases noformējums ataino puišu cieņu pret Darvina teoriju un
simbolizē kā viņu muzikālo, tā garīgo attīstību. Par godu izlases izdošanai grupa savus cienītājus
aicina uz diviem koncertiem šīs nedēļas nogalē - 25. augustā Dzintaru koncertzālē, bet 26.
augustā - Valmieras «Multiklubā».
Pašlaik «Prāta Vētras» dienas rit nebeidzamā steigā - pirms abiem koncertiem puiši paguvuši
paciemoties ar intervijām Beļģijā. Augusta nogalē viņiem jādodas uz Lietuvu, kur gaidāmi kopīgi
koncerti ar grupām «Alphawille» un «Him», tiek strādāts pie koncertturnejas pa Skandināvijas
zemēm, kas varētu notikt septembrī. «Mājās esam ciemiņi, un nekad nebijām domājuši, ka
intervijas var tā nogurdināt,» atzīstas dziedātājs Renārs Kaupers. «Piemēram, Somijā bija
piecpadsmit sešpadsmit interviju dienā turienes radiostacijās, un vienmēr stāstījām, ka mums
Latvijā gan nav naftas vai zelta, toties ir lieliskas idejas.»
Intervijās visbiežāk vaicājot: «Vai tiešām jūs esat kopā jau 11 gadus?», kā arī tradicionālās blēņas
par mīļākajiem ēdieniem un dzērieniem. Milzīgā interese saistīta ar «Prāta Vētras» dziesmas
«My Star» popularitāti Eiropas radiostacijās, kā arī singla un albuma «Among The Suns»
panākumiem. Tas izdots jau 21 valstī, un turpmākie grupas izdevējkompānijas «Mikrofona
ieraksti» plāni saistās ar Āzijas zemēm - Ķīnu, Japānu, bet pēc tam - ar ASV. Pagaidām
vislielākā interese par grupu ir Skandināvijā. «Brainstorm» ar koncertiem un veicināšanas
vizītēm jau pabijusi Beļģijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, un, protams,
Igaunijā. Tas gan nenozīmē, ka puiši būtu uzskatāmi par miljonāriem. «Kā mēs sakām, kāposts
lien pa ausīm ārā, piķi nav kur likt, bet naudas mums nav,» joko Kaupers. «Ir, protams, ienākumi
no koncertiem, kasetēm un diskiem, bet visu ieguldām savā tālākajā attīstībā.» Papildina grupas
«aizbildnis» Guntars Račs: «Ceru, ka kādudien viņi tiešām brauks baltā kuģī un glaunās mašīnās,
bet līdz šim viņu jaunākajā albumā un tam sekojošajā promocijā tikai ieguldām.» Ieguldītā
summa esot ap 50 tūkstošiem latu.
Pie izdevības «Prāta Vētra» visiem latviešu valodas patriotiem atgādina, ka viņu oriģinālais
nosaukums bijis tieši «Brainstorm». «Vienu no mūsu pirmajiem koncertiem skolā noklausījās
mana tante no Amerikas,» skaidro bundzinieks Kaspars Roga. «Kad prasīju, kā patika, viņa
atbildēja, ka tas esot bijis īsts «brainstorming». Mums šis vārds iepatikās un vēlāk to pārtulkojām
arī kā «Prāta Vētra».
Atšķirībā no pirmā koncerta, tagad grupa sola teicamu uzstāšanos, apgāžot pirms laika
izskanējušo kritiku, ka Renārs Latvijā tikai aicinot publiku uz līdzi dziedāšanu, bet pats
nedziedot. Arī cenas uz 25. augusta pasākumu nebūt nav astronomiskas: sēdvietas biļetes maksā
Ls 5 - 6, stāvvietas - Ls 4, biļetes diviem -Ls 7, bet, ja nākat trijatā, tad - Ls 10.
Jau oktobrī grupa pošas ieskaņot jaunas dziesmas, lai nākošajā gadā piedāvātu mums pilnīgi jaunu
studijas albumu.
22 augusts
Delfi
10 julijs
Delfi
6 junijs
Intervija ar Brainstorm krieviski
31 maijs
vakar bijaam uz peaata veetras- vai- brainstorm- koncertu helsinkos
tavastia- klubaa. tas ir neticami, ka tik nepaziistama
(te!!) grupa somijaa vispaar vairaaku tuukstoshu zaali pievelk pilnu
un koncerts ir tik driiz (ar nedeelas briidinaashanas
laiku) izpaardots.. un kas diivainaakais, ka nebuut ne tikai ar
spiedzoshaam tiinju meiteniiteem, bet arii ar somu zeeniem..
man jaaatziistas, ka taa bij pirmaa reize kad redzeeju vinjus dziivajaa
(un somus dziivus).
nebiiju gaidiijusi, ka kaupers (preceets viirs un 2beernu teevs tak!!)
uzvediisies uz skatuves trakaak neka jim morrison un
mick jagger kopaa....tiiri interesant!!un vispaar koncerts bij baaaigi
labais. pat somiem patika shausmiigi!!tev vajadzeeja
redzeet kaa tie no akmens taisiitie cilveecini visi atdziivojaas un
juusminaajaas... ka taads pozitiivs laadinsh
paarpildiija visu zaali.
to zaali- starp citu- sameeraa reti -it sevishki nedeelas viduu
paarpilda pat vieteejie slaveniibas.
vari nosuutiit pozitiivaas atsauksmes renaaram, domaaju ka vinam buus
interesanti zinaat kaa tas viss izskatiijaas caur
latvieshu acciim somijaa.
Linda
20 maijs
www.DELFI.lv 20. maijs 2000 5:40
Britu lielākaā laikraksta The Times piektdienas numurā iekļuvis arī grupas
Brainstorm vārds. Rakstā Prāta vētras debija Eirovīzijā novērtētā kā šim
konkursam netipiska, interesanta un profesionāla.
Singls "My Star" Lielbritānijā nāks klajā 26.junijā. Par to kompānija "Mikrofona
Ieraksti" vienojusies ar EMI UK izdevniecību Liberty.
Šī iemesla dēļ Prāta vētra jau 31. maijā dosies uz Londonu, kur paredzējusi
sniegt interviju visietekmīgākajam mūzikas industrijas laikrakstam "Select". Puišu
ceļš uz Londonu vedīs arī 8. jūnijā, kad viņi dosies koncertēt un sniegt intervijas.
Eirovīzijas konkursa lielisko rezultātu un daudzo ārvalstu vizīšu dēļ Prāta vētrair
spiesta atcelt vairākus Latvijā ieplānotus pasākumus, tai skaitā arī piedalīšanos
Valmieras rokfestivālā.
Sodien grupa atgriezās no veiksmīgas vizītes Beļģijā, kur valsts lielākajās
radiostacijās "Radio Donna" un "Radio 2" dziesma "My Star" tiek atskaņota reizi
stundā.
Pirmdien Renārs Kaupers plāno atgriezties Briselē, lai piedalītos Beļģijas TV 1
populārākajā "talk show" TV 1.
Bet jau 25. maijā grupa dosies uz Stokholmu, lai piedalītos populārākajās
Zviedrijas TV pārraidēs un uzstātos skatītāju iecienītākajā Zviedru TV raidījumā
"BingoLoto".
No Zviedrijas grupa dosies uz Helsinkiem kur paredzēta 3 dienu veicināšanas
vizīte, kas vainagosies ar dzīvo uzstāšanos Helsinku lielākajā mūzikas klubā
"Tavistia" 30. maijā.
Rīgā grupa atgriezīsies 1.jūnijā, lai uzstātos Forte Rīga ietvaros rīkotajā
kompānijas "Mikrofona Ieraksti" koncertā, kas paredzēts Forte Rīga viesiem
Ķīpsalas hallē.
2. jūnijā grupa uzstājas Latgales mūzikas festivālā.
18 maijs
Jau otro nedelu Prata Vetras singls "My Star"atrodas Igaunijas topa 1.vietā
16 maijs
Rigas Balss raksta
«Laimes mirklis - tas bija mūsējais. Lidojums visaugstākaisÖ» - tā tikko pēc atgriešanās no 45. Starptautiskā
Eirovīzijas dziesmu konkursa RB sacīja «Prāta vētras» solists Renārs Kaupers. Vakar Zaķusalā pie Latvijas
televīzijas (LTV) pulcējās grupas fani, lai sagaidītu un sveiktu sev tik tuvos mūziķus.
Tiesa gan, «Prāta vētra» nokavējās tieši par stundu, taču fani dīkā nestāvēja - pamanījuši sagaidītāju pulkā arī
tādus pazīstamus LTV žurnālistus kā Arni Krauzi, Gundaru Rēderu, Iju Tamkeviču, viņi tūlīt pat uzsāka
autogrāfu iegūšanas kampaņu. Īpašu popularitāti un līdz ar to arī autogrāfu pieprasījumu pēc Eirovīzijas dziesmu
konkursa translācijas acīmredzami ieguvis LTV raidījuma «Nošu spēles» vadītājs Lauris Reiniks, kurš pasaulei
pavēstīja Latvijas žūrijas spriedumu. «Prāta vētras» sagaidīšana nebija tik vērienīga un patriotiskas jūtas
rosinoša
kā Latvijas hokejistu uzņemšana, taču tajā bija tik daudz sirsnības un mīļuma, ka aizkustināts justos pat
vislielākais skeptiķis. Vērojot konkursa translāciju, daudzus noteikti tieši tas arī pārsteidza - «Prāta vētras»
dabiskums, atbrīvotība un sirsnība. Spēja vienā mirklī radīt ne tikai muzikālu, bet arī fascinējoši emocionālu
piepildījumu. «Mēs par viņiem kliedzām tāpat kā par Latvijas hokejistiem. Tas nekas, ka «Prāta vētra ir trešajā
vietā! Viņi, vienalga, ir vislabākie!» - RB atzina Jelgavas 1. ģimnāzijas skolēni, kuri speciāli bija mērojuši
ceļu uz
Rīgu, lai sagaidītu «Prāta vētru». Kā jau tas bija sagaidāms, grupas dalībnieki tika mīļi jo mīļi sveikti - ar
ziediem,
kartītēm, plakātiem un bučām. Renārs Kaupers atzina, ka tikai tagad pa īstam saprotot Latvijas hokejistu izjūtas,
jo, kāpjot uz skatuves Stokholmā un ieraugot vistālākajā zāles stūrī plīvojam Latvijas karogu, juties līdz sirds
dziļumiem aizkustināts. Mūziķi atgriežoties šķiet nedaudz citādāki - emocionālāki, atvērtāki un vēl sirsnīgāki.
Eirovīzijas dziesmu konkursa atlases organizētāji Latvijā cerējuši, ka «Prāta vētra» iekļūs desmitniekā, taču
puiši
ar savu uzvaru pārsteiguši ne tikai pasauli, bet arī Latviju. CNN ziņās izskanēja informācija, ka kopumā
Eirovīzijas dziesmu konkursu visā pasaulē vērojuši 700 miljoni skatītāju.
15 maijs
BNS zinas
"Prāta vētra" sestdien ieguva trešo vietu ar dziesmu "My
Star", debitējot Eirovīzijas dziesmu konkursā 24 valstu
konkurencē.
Latviešu izpildītājus aiz sevis atstāja Dānijas un Krievijas
mākslinieki - Dānija pēc starptautisko ekspertu vērtējuma
pārliecinoši uzvarēja, sekoja Krievija, bet nākamā bija
"Prāta vētra".
Konkurss norisinājās tiešraidē no Stokholmas, un katras dalībvalsts pārstāvji nosauca savas valsts balsojumus
tiešraidē.
"Prāta vētra" iepriekš tika izvēlēta Latvijas konkursā, kurā piedalījās desmit dziesmas, kas iepriekš tika
izvēlētas no 66 šajā konkursā pieteiktajām.
45.Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja - Dānijas dziesma "Fly On The Wings Of Love" brāļu Olsenu
izpildījumā, ieguva 195 punktus. Olsenu dziesma atšķirībā no pārējo dalībnieku izpildītajām diskopopa
kompozīcijām bija balāde ģitārai, kas pēc stila bija kaut kas vidējs starp "Simon and Garfunkel" un
kantrīmūziku.
Dānija iepriekš bija uzvarējusi Eirovīzijas konkursā tikai 1964.gadā.
Otro vietu ar 155 punktiem ieguva 16 gadus vecā Krievijas dziedātāja Alsu, kas iesaukta par Krievijas Britniju
Spīrsu, ar dziesmu "Solo".
Latvijas grupa "Brainstorm" ("Prāta vētra") ar Renāra Kaupera sacerēto un dziedāto dziesmu "My Star" ieguva 136
punktus un ieņēma trešo vietu. Latvija Eirovīzijas konkursā piedalījās pirmoreiz.
Ceturtajā vietā ierindojās 18 gadus vecā Igaunijas dziedātāja Eda - Inesa Eti ar dziesmu "Once in a Lifetime",
iegūstot 98 punktus no 19 valstīm. Tas bija labākais panākums, kādu Igaunija ir guvusi Eirovīzijas konkursos.
Visvairāk punktu Igaunijas dziesma ieguva Latvijā - 10 punktus. Tā ieguva 8 punktus Somijā, pa 7 punktiem
Īrijā, Maltā un Nīderlandē, pa 6 punktiem - Horvātijā, Izraēlā, Kiprā, Rumānijā un Zviedrijā, pa 5 punktiem -
Islandē un Vācijā, pa 4 punktiem - Dānijā, Lielbritānijā un Norvēģijā, 3 punktus - Austrijā, pa 2 punktiem -
Beļģijā un Turcijā.
Igaunijas dziesma neieguva nevienu punktu Francijā, Krievijā, Maķedonijā, Spānijā un Šveicē.
Konkurss norisinājās tiešraidē no Stokholmas, un katras dalībvalsts pārstāvji nosauca savas valsts balsojumus
tiešraidē. Tā norisi vēroja 13 tūkstoši skatītāju Stokholmas "Globe Arena" un 700 miljoni televīzijas skatītāju
33 valstīs.
Pasākumā pirmā uzstājās Izraēlas grupa "Ping Pong" ar dziesmu "Sa'me'akh", kurā stāstīts par izraēliešu bērna
un sīriešu bērna draudzību. Grupa vicināja Izraēlas un Sīrijas karogus un aicināja uz "mieru un mīlestību".
5.vietu ieguva Vācijas dziesma "Wadde hadde dudde da" ar 96 punktiem, 6. - Īrijas "Millennium of love" ar 92
punktiem, 7. - Zviedrijas "When the spirits are calling my name"ar 88 punktiem, 8. - Maltas "Desire" ar 73
punktiem, 9. - Horvātijas "Kada zaspu angeli" ("Kad eņģeļi aizmieg") ar 70 punktiem, 10. - Turcijas "Yorgunum
ania" ar 59 punktiem.11.vietā ierindojās Norvēģijas dziesma "My heart goes boom" ar 57 punktiem, 12. - Islandes
"Tell me" ar 45 punktiem, 13. - Nīderlandes "No goodbyes" ar 40 punktiem, 14. - Austrijas "All to you" ar 34
punktiem, 15. - Maķedonijas "Sto po sto te ljubam" ("Simtprocentīgi tevi mīlu") ar 29 punktiem, 16. -
Lielbritānijas
"Don't play that song again" ar 28 punktiem, 17. - Rumānijas "The moon" ar 25 punktiem, 18. un 19.vietā -
Spānijas "Colgado de un sueno" un Somijas "A little bit" ar 18 punktiem, 20. - Šveices "La vita cos'e" ar 14
punktiem.21.vietu ieņēma Kipras dziesma "Nomiza" ar 8 punktiem, 22. - Izraēlas "Sa'me'akh" ar 7 punktiem, 23. -
Francijas "On aura le ciel" ar 5 punktiem un 24. - Beļģijas "Envie de vivre" ar 2 punktiem.
Rigas Balss raksta
«Prāta vētra» iekaro Eirovīziju
Ilma RUGĀJA
Sestdienas vakarā Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā risinājās 45. starptautiskais
Eirovīzijas dziesmu konkurss. Tajā piedalījās dziedātāji no 24 valstīm, tostarp arī
Latvijas, kuru pārstāvēja grupa «Prāta vētra» ar izbraukumu segvārdu «Brainstorm».
Konkursu tiešraidē varējām vērot arī LTV 1. programmā.
Augstāko novērtējumu saņēma brāļi Olseni no Dānijas, kas beidzot bija sasnieguši savu
22 gadus loloto sapni uzvarēt tieši šajā konkursā. Otrā dziedošās Eiropas konkurencē
izrādījās sešpadsmit gadu vecā tatāriete Alsu, kas nu jau krietnu laiku dzīvo Londonā,
taču konkursā pārstāvēja Krieviju. Alsu gan izcēlās ne tik daudz ar saviem balss dotumiem,
cik ar aizkulišu faktu viņa ir Krievijas firmas «LUKoil» šefa meita.
Latvijas debija šajā konkursā izrādījās gana veiksmīga Renārs Kaupers ar savu komandu
ieguva trešo lielāko punktu skaitu. Šo nakti «Prāta vētra» pavadīja ceļā ar prāmi no
Stokholmas uz Tallinu, kur viņus sagaidīja LTV busiņš,lai atvestu uz Rīgu.
Skatītāju balsojumu paralizē līniju pārslodze
Sestdien piecas minūtes pēc konkursantu uzstāšanās notika telefonbalsošana, kurā ikvienas
dalībvalsts TV skatītājiem bija dota iespēja izteikt savu viedokli par jebkuru
dalībnieku, tikai ne par savējo. Katrā valstī zvērināta notāra uzraudzībā strādāja arī tā
sauktā rezerves žūrija, fiksējot vērtējumu pēc katras dziesmas, lai tajā gadījumā, ja
kāda iemesla dēļ nav iespējams iegūt skatītāju balsojumu, konkursa sekretariātam
operatīvi tiek paziņots šīs žūrijas vērtējums.
Mums tieši tā arī gadījās. Telefonbalsošanu Latvijā nodrošināja SIA «Lattelenet», kurai
bija vienošanās ar «Lattelekom» par 23 telefona numuru, kas sākas ar 900, izmantošanu bez
maksas. Zvanus no mobilajiem telefoniem nepieņēma. Pēc neoficiālas informācijas, balsošana
bija paralizēta «Lattelekom» līniju pārslodzes dēļ. «Lattelenet» projektu vadītājs
Kristians Meliņš situāciju nekomentēja, paskaidrojot, ka vēl nav saņemta oficiāla
informācija no «Lattelekom» par iemesliem, kuru dēļ nevarēja apkopot balsošanas rezultātus.
Līdz ar to sestdienas vakarā uz Stokholmu tika noraidīts rezerves žūrijas vērtējums.
Visai interesanti ir žūrijas veidošanas principi, kas minēti konkursa nolikumā. Tajā
strādā astoņi vērtētāji un žūrijas priekšsēdētājs, kuram nav balsstiesību. Četriem no
vērtētājiem jābūt jaunākiem par 30 gadiem, četriem vecākiem. Četriem no viņiem jābūt
saistītiem ar mūziku, četriem ne, no vērtētājiem četrām jābūt sievietēm, četriem
vīriešiem. Tikai viens no žūrijas locekļiem var būt mūzikas ierakstu kompānijas pārstāvis.
Turklāt žūrijas sastāvs var tikt publiskots ne agrāk kā 24 stundas pēc konkursa rezultātu
paziņošanas. Rezerves žūrijā Latvijā strādāja dziedātājas Olga Pīrāga un Līga
Robežniece, mūziķis Aivars Hermanis, grupas «Time After Time» taustiņinstrumentālists
Kārlis Lācis, TV režisore Vineta VilistereLāce, mūzikas kompānijas «Būsim pazīstami»
direktors Arvīds Mūrnieks, «Radio Skonto» programmu direktors Valdis Melderis un šo rindu
autore. Žūrijas priekšsēdētājs bija LTV programmu direktora vietnieks Harijs Lavkinaitis
pēc nolikuma priekšsēdētājam jāpārstāv tā TV kompānija, kura translē konkursu.
13 maijs
NRA raksta:
Prāta vētra favorīti Eirovīzijā
Sandris VANZOVIČS
Sodien Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notiks 45. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu
konkurss. Šajā prestižajā konkursā pirmoreiz piedalīsies arī Latvija, un no zviedru
zemes pienākošās ziņas ir iepriecinošas mūsu Prāta vētra tiek ierindota konkursa
galveno favorītu skaitā.
Šodien notiekošajā starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Latviju pārstāvēs Renārs
Kaupers un Prāta vētra (jeb Brainstorm) ar dziesmu My Star. Pirms konkursa Prāta vētras
puišiem noskaņojums esot normāls un nekāda uztraukuma neesot, stāstīja menedžere Guna
Zučika. Publicitāti mūzikas pasaulē Prāta vētra (un tātad arī Latvija) ir ieguvusi jau
tagad, tāpēc var teikt, ka viens no pamatmērķiem ir izpildīts.
Prāta vētra nenervozē
Grupa Stokholmā ieradās jau svētdien, taču pirmajās divās dienās notika izlūkošana, kas
tad te īsti notiek. Otrdien sākās konkursa mēģinājumi, trešdien no pulksten 11 līdz pat 21
Prāta vētra sniedza intervijas (mūziķi paguva tikai ieturēt pusdienas un vakariņas),
savukārt ceturtdien bija koncerts Latvijas vēstniecībā, kur grupa nospēlēja sešas
septiņas dziesmas, pēc tam preses konferencē atbildēja uz jautājumiem. Šajā pasākumā klāt
bija arī Vācijas un Nīderlandes televīziju pārstāvji, kā arī daudz citu žurnālistu (pat no
BBC). Laikrakstā Metro vakar par Prāta vētru bija visai cildinošas atsauksmes grupa
esot šā konkursa favorīti, un, ja uzvarētāja noteikšana tiktu uzticēta speciālistiem,
nevis atstāta neprognozējamā TV skatītāju balsojuma ziņā, tad mūsējie acīmredzot arī
tiktu kronēti kā Eirovīzijas festivāla uzvarētāji.
9 maijs
BNS zinas
Igaunijas TV skatītāji, kuri sestdien televīzijas pārraidē balsojusi
par Eirovīzijas konkursam pieteiktajām dziesmām, par savu favorīti
izvēlējusies "Prāta vētras" dziedāto "My star", kas vairāk nekā uz pusi apsteigusi pasu igauņu konkursam pieteikto.
Par Kaupera dziedāto "My star" savas balsis, zvanot uz studiju,
nodevusi vairāk nekā 300 skatītāju. Igauņu dziesma saņēmusi tikai 150 zvanu.
8 maijs
Neatkariga Rita Avize raksta:
Mūziķi strādā triecientempos
Sandris VANZOVIČS
Pēdējā laikā klajā nākui daudzi un daādi garadarbi latvju mūzikas frontē, un
acīmredzot tādi disku uzplūdi varētu turpināties līdz pat Jāņiem, kad atkal
mūziķi aizmigs ilgā saulgrieu miegā.
Brainstorm My Star (Microphone Records)
Par pēdējā laika nozīmīgāko notikumu latvju mūzikā kļuva grupas Prāta vētra
(jeb Brainstorm) singla My Star klajā laiana. ajā ripā iekļautas divas My Star
versijas, kā arī dziesmas Prom uz siltajām salām angliskā versija Aint It
Funny. ā singla nozīmīgums slēpjas apstāklī, ka īs nedēļas nogalē par minēto
dziesmu varēs īkķus turēt visā Latvijā tiei ar My Star Renārs Kaupers un
Brainstorm pārstāvēs mūsu valsti prestiajā starptautiskajā Eirovīzijas
dziesmu festivālā. ķiet, ī dziesma festivālā varētu būt visai konkurētspējīga,
jo rietumniekiem tā varētu patikt.Tiesa, vai viņiem varētu patikt arī fakts, ka
visiem pogas izgrie kaut kāda tur Latvija tas jau ir cits jautājums...
6 maijs
Jauna intervija ar BrainStorm vaciski
3 maijs
MicRec zinas:
Jau onedēļ Latvijas ierakstu veikalos varēs iegādāties
grupas Prāta Vētra jaunāko CD singlu My Star, ar kuru
grupa startēs Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā 13.maijā
Stokholmā.
Līdz 14.maijam is singls būs pieejams tikai Latvijas
mūzikas ierakstu veikalos.
Tā ziņo kompānija Mikrofona Ieraksti, kas jau noslēgusi
līgumus ar daudzām ierakstu kompānijas EMI nodaļām pasaulē par to, ka is
singls jau 15.maijā komerciāli būs pieejams arī ādās valstīs: Vācija, Zviedrija,
Beļģija, Somija, Holande, Portugāle, Grieķija, Jaunzēlande.
Jāatzīmē, ka visās ajās valstīs dziesma My Star jau obrīd skan daādās
radiostacijās, bet Vācijas EMI nodaļa onedēļ prezentēs dziesmas videoklipu arī
lielākajiem mūzikas kanāliem VIVA, MTV, WH-1 un Onyx. ādus panākumus
līdz im nav izdevies gūt nevienai latvieu grupai.
Iespējams , ka tuvāko nedēļu laikā im valstu sarakstam pievienosies vēl vairākas
Eiropas valstis, no kurām jau saņemtas lieliskas atsauksmes. Jaunais singls maija
vidū iznāks arī Igaunijā, uz kurieni onedēļ, uzreiz pēc Latvijas valsts prezidentes,
poas arī Prāta Vētra. o ceturtdien grupai paredzētas vairākas intervijas lielākajās
Igauņu televīzijās un radiostacijās un vakarā arī koncerts lieliskajā Tallinas
mūzikas klubā Hollywood. "Prāta Vētra" ir izteikusi arī savu atbalstu Igauņu
pārstāvei Eda-Ines Etti , kura pārstāvēs Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursa
finālā. Savukārt igauniete, jau pagājuajā nedēļā visos lielākajos igauņu
laikrakstos apliecināja savas simpātijas "Prāta Vētrai", aicinot par viņiem balsot
visus Igaunijas TV skatītājus. Tagad arī latviei zina, par ko jābalso, jo par
savējiem balsot tāpat nevarēs.
20 aprilis
Ir pagajis tiesi gads kops "Starp divam Saulem" paradijas pardosana!
MicRec zinas:
Grupas Prata Vētra/Brainstorm singls "Under My Wing IS Your Sweet Home"
pagājuajā nedēļā uzkāpa līdz 24 pozīcijai Polijas nacionālajā Airplay Chart,
pateicoties tam, ka tika atskaņots 575 reizes daādās Polijas radiostacijās.
Interesants ir fakts, ka dziesma "Weekends are not my happy days" savukārt ir ī
paa Topa 38 pozīcijā. Polijā dzīvo 40 milj iedzīvotāju un lielākā viena pārdotā
albuma tirāa pārsniedz 1.6 milj kopiju! Latvijā rekords būtu jau 50-60 000 kopiju.
17 aprilis
Vel viena intervija ar BrainStorm
30 marts
Jauna intervija ar BrainStorm.
MicRez zinas:
Grupa Prāta Vētra pēdējā laikā arvien vairāk laika velta lai sniegtu intervijas dazādiem ārvalstu mūzikas izdevumiem un radiostacijām, kuras atspoguļo gatavosanos Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam.
Mikrofona Ieraksti katru dienu saņem vairākus desmitus jautājumu un pieprasījumus no Eirovīzijas faniem visā pasaulē. Grupas izredzes sobrīd tiek vērtētas visnotaļ augstu. Daudzi fani atzīmē Brainstorm, kā netipisku Eirovīzijas gadījumu un uzskata, ka Latvijas ienāksana sajā konkursā ir notikusi ļoti veiksmīgi. Vairāk informācijas par Eirovīzijas konkursa fanu aktivitātēm jūs varat atrast seit. Drīzumā tiesi sajā www lappusē būs lasāma intervija ar Renāru Kauperu. Tikmēr dziesma Weekends are not my happy days, jau treso nedēļu atrodas Polijas Radiostacijas
Flash FM Top 40 sarakstā.
25 marts
CELOJUMS UZ NEW YORK
Zino un atskaitaas kaupix:
Nav nekaads (bet varbuut tomeer ir) nosleepums, ka dazi PV paarstaavji
kopaa ar nu jau toposo Holivudas staru Ingarix, nedeelu parosiijaas pa
NY, kur pamaniijaas dziivot Haarlemaa (vai gandriiz Haarlemaa....bet lielu
starpiibu es tur nejutu).
Saakotneeji iecereetais atpuutas un laika
notrieksanas pasaakums izveertaas varen raziigs, jo katru dienu bija 2-3
tiksanaas ar taa gala ierakstu kompaaniju paarstaavjiem (paliksu
nekonkreets, liidz konkreetas darbiibas briidim...taa teikt lai
nesalielos un nenoskauz:)).
Nepaneemaam gan liidzi instrumentus, taapeec uz
jautaajumu:"Vai ta uzspeeleejaat ar'", atbildu - "tikai sahu"!!!
Nevar noliegt, ka nedeelas laikaa muusu viduu atklaajaas vairaaki spilgti
talanti - piem., Jubalta kungs mieriigi var piedaliities A klases orientieristu
macos, jo atrast viesniicu nezinot taas adresi 3 stundu laikaa milziigajaa NY -
tas, manupraat, ir okidoki!!!
Nedaudz viskija un briivi piejama alus, D'Angelo
koncerts - jaatziist, ka loti labs....nedaudz liidziigs Prince (vins
arii Artists, Simbols un sazin veel kas) kaa arii videeji 2 klubi katru
vakaru - to vareetu nosaukt par muusu briivaa laika pavadiisanu amerikaaniskaa
videe.
Vislielaakaa pateiciiba Inesei, Francim, klubu aaraameteejiem un,
protams, Ingarix par jauko nedeelu. Tagad gan visa uzmaniiba "My Star", un
visam, kas ar to saistiits. Paldies visiem, kas juut, ka ir to pelniijusi un
pat ja arii nav...paldies!!!
Neatkariigais PV chat lapas noveerotaajs
kaupix
6 marts
Uz Eirovīzijas festivālu dosies Kaupers
SANDRIS VANZOVIČS
Renārs Kaupers tagad dosies atrādīties Eiropas TV skatītājiem.
Beigusies Eirovīzijas starptautiskā dziesmu festivāla nacionālā atlase, kurā
noskaidrots tas laimīgais, kas pārstāvēs Latviju sajā festivālā. Lokālu skandālu
plosītais konkurss noslēdzās ar Renāra Kaupera un viņa dziesmas My Star triumfu.
Sķiet, visu februāri nerimās diskusijas par grūti izprotamo festivāla nacionālās
atlases vērtēsanas sistēmu, ko bez puslitra nevar saprast. Tā notika pēc vairāku
pakāpju sistēmas, proti, zūrēsanā piedalījās četras vērtētāju grupas (mūziķi,
radiostaciju pārstāvji, kultūras cilvēki, ārzemnieki - kopumā 14), kas finālam
izvirzīto labāko desmitnieku pēc savas izpratnes sakārtoja secībā, par to dodot
punktus (par 1. vietu - 12 punktu, par 2. vietu - 9, par 3. vietu - 8 utt.), bet
pēc tam sis vērtējums tika summēts.
Savas balsis par labāko dziesmu varēja nodot
arī televīzijas skatītāji, zvanot pa tālruni, taču sī telefonēsanās notika tikai
desmit minūtes, turklāt tālrunis sākās ar ciparu 9, taču daudzos dzīvokļos
(lai sīkie nezvana uz intīmklubiem) sis pakalpojums ir liegts. Ja arī par
izpildītāju N. savas balsis būtu atdevusi kaut vai visi latvju zemes iedzīvotāji,
tas viņam kopējā vērtējumā dotu tikai duci punktu, jo visu mūzikas mīļu balsis
tika summētas kā viena zūrijas locekļa vērtējums. Visai dīvaini.
Arī mūziķis Guntars Račs (viņs kopā ar Raimondu Paulu savu Balto dziesmu no
konkursa atsauca) pirms konkursa norādīja, ka Latvija ir viena no nedaudzajām
valstīm, kurā dziesmu Eirovīzijas festivāla finālam izvēlējusies zūrija, nevis
televīzijas skatītāji - parasti TV skatītājiem pieder vismaz puse balsu, bet
daudzās valstīs vietējā konkursa uzvarētāji tiek noteikti tiesi ar klausītāju un
TV skatītāju balsojumu. Guntars arī norādīja uz nacionālās atlases nolikuma
trūkumu, līdz ar to nav skaidrs, kurā galvā dzimusi sādi vērtēsanas kritēriji.
Savukārt Latvijas Televīzijas programmu direktors Arvīds Babris sacīja, ka
līdzīga vērtēsanas prakse ir arī citās valstīs, TV skatītājiem pusi no lemsanas
procedūras uztic tikai Francijā, un tikai četrās valstīs skatītāji vienīgie
nosaka, kura dziesma pārstāvēs valsti. Turklāt Eirovīzijas dziesmu konkursa
rīkotāji pārmeta Guntaram Račam Renāra Kaupera dziesmas lobēsanu, jo tiesi tāpēc
no piedalīsanās finālā esot atsaukta Baltā dziesma - lai panāktu nedalītu
vērtētāju atbalstu Renāra dziesmai.
Eh, pie velna ar visiem skandāliem, jo pārējiem konkursantiem festivāla vilciens
jau ir aizgājis, turklāt Renārs patiesām ir cienīgs pārstāvēt Latviju Eirovīzijas
starptautiskā dziesmu festivāla finālā, kas notiks Stokholmā 13. maijā. Renāra
sacerētā dziesma My Star (latviskajā versijā sī dziesma pazīstama ar nosaukumu
Īssavienojums), ko viņs izpildīja kopā ar grupu Prāta vētra, savāca 147 punktus,
apsteidzot Marijas Naumovas dziesmu For You My Friend (114 punktu).
Par tiesībām piedalīties festivālā pavisam cīnījās desmit dziesmu, kas tika
izvēlētas no 66 sajā konkursā pieteiktajām.
Lai veiksmīgāk uzstātos prestiajā
festivālā, Renārs ar Prāta vētru plāno atkārtoti ierakstīt so dziesmu Britu
salās, ko palīdzēs veikt grupas A-ha producents Tonijs Mansfīlds.
Stokholmas festivālā piedalīsies 24 valstu mūziķi, un latvju pārstāvis (tātad
Renārs Kaupers & Co) uz skatuves rāpsies divdesmit pirmais. Lai veicas, ko vēl
piebilst?
29 februaris
BNS zinas:
Lai veiksmīgāk varētu uzstāties Eirovīzijas dziesmu festivālā, Latvijas
pārstāvji Renārs Kaupers un
grupa "Prāta vētra" onedēļ plāno atkārtoti ierakstīt dziesmu "My Star" Anglijā.
Par to BNS informēja kompānijas "Mikrofona ieraksti" mārketinga menederis
Guntars Račs. Jau pirmdien telefonsarunā tiks noteikts ieraksta laiks un studija
Londonā. Dziesmu gan ar solistu, gan arī tikai
instrumentālo daļu palīdzēs ierakstīt mūzikas grupas AHA producents Tonijs
Mansfīlds.
Viņs palīdzēs noslīpēt arī Kaupera vokālās manieres, kā arī ieteiks uzvedības
stilu uz skatuves un vizuālo izskatu.
Tomēr ""Prāta vētra" ir laba tāda, kāda tā ir un tādēļ viņu stils netiks mainīts"
, sacīja Račs.
Ieraksts jāsagatavo līdz 10.martam.
MicRec zinas:
Prata Vētras/Brainstorm jauno dziesmu "My Star" producēs bijusais A-ha
producents Tony Mansfield. Ieraksts
notiks Anglijā. Grupas videoklips "Under My Wing Is Your
Sweet Home" skatāms MCM kanālā jau 9 (!!!) nedēļu,
bet ikviens mūzikas mīļotājs jau ilgāku laiku var
iegādāties grupas albumu "Among The Suns" un singlu "Weekends
are not my happy days" ikvienā Zviedrijas mūzikas
veikalā.
No marta tas būs pieejams arī Somijā un Polijā.
28 februaris
BNS zinas:
Latviju Eirovīzijas festivālā pārstāvēs Renāra Kaupera
sacerētā dziesma "My star", ko viņs izpildīja kopā ar savu
grupu "Prāta Vētra". To sestdien vēlu vakarā Latvijas
televīzijā noteica kompetenta zūrija un televīzijas skatītāji.
Par tiesībām piedalīties Eirovīzijas dziesmu festivālā
Stokholmā pavisam cīnījās desmit dziesmas, kas ieprieks
tika izvēlētas no 66 sajā konkursā pieteiktajām.
Kaupera sacerētā un dziedātā dziesma ieguva visvairāk punktu - 147, kurus
sarezģītā balsojumā piesķīra četru pakāpju zūrija un skatītāji.
Zūrijā bija četri Latvijas mūziķi, trīs Latvijas komercradiostaciju pārstāvji, trīs ar
kultūru saistīti cilvēki, kā arī četri ārvalstu pārstāvji. Visas četras grupas savus
vērtējumus sniedza atsevisķi, un tie vēlāk tika saskaitīti. Arī televīzijas skatītāji,
zvanot un balsojot par iepatikusos dziesmu, vērtēsanā piedalījās kā atsevisķs
zūrijas loceklis.
Kaupers ir "My star" gan mūzikas, gan teksta autors, un tai ir arī versija latviesu
valodā, kas saucas "Īssavienojums".
Konkursā piedalījās arī Arņa Medņa, Aigara Grāvera, Madaras Celmas,
Raimonda Tiguļa, Andra Barona, Marijas Naumovas, Lindas Feldbergas un
Janas Kay sacerētās dziesmas.
Sogad Eirovīzijas konkursā piedalīsies 24 valstis un katra no tām varēs izpildīt
tikai vienu dziesmu. Konkursu varēs noskatīties tiesraidē daudzās Eiropas valstīs,
arī Latvijā.
24 valstu vidū Latvijai ir 21.kārtas numurs.
Konkursa Lielo balvu iegūs komponists un teksta autors, bet izpildītājs saņems
speciālu balvu.
22 februaris
Interesanti, ka "Prāta vētra" zināmā mērā sasniegusi rekordu Francijas mūzikas
kanālā MCM. Tehniskas kļūdas dēļ aptuveni
24 stundas tajā bija vērojams tikai viens kadrs un tajā bija skatāma tiesi
Kaupera seja, informēja "Mikrofona ierakstu"
mārketinga menedzeris Guntars Račs.
Bijusais "A-ha" producents Tony Manfield, noklausoties Renara Kaupera jauno
dziesmu "My Star",
ir piekritis to producet. Ideja par Tony Mansfield ka iespejamo producentu nak no
Renara Kaupera, kurs ir "A-ha" muzikas cienitajs. Atgadinam, ka "My Star" ir
anglu versija dziesmai "Issavienojums", kura piedalas "Eirovizijas" nacionalaja
atlase.
MicRec zinas:
Labas ziņas no Anglijas! Grupas AHA producents Tony Mansfield, noklausoties
grupas jaunāko dziesmu "My
star" ( latviskais nosaukums Īssavienojums) ir piekritis
būt par sīs dziesmas producentu. Sobrīd norit sarunas par
studiju un laiku, kad sī dziesma tiks ierakstīta.
Jāatzīmē, ka dziesma "My Star" ir tā pati dziesma, kuru Prāta Vētra ir
pieteikusi Eirovizijas dziesmu konkursam, kura Latvijas
fināls norisināsies 26. Februārī Latvijas Televīzijā. Tony
Mansfield par vēlamo dziesmas producentu bija izvēlējies
dziesmas autors Renārs Kaupers, kurs jau izsenis ir
grupas AHA piekritējs. Dziesmas ierakstīsana plānota
kādā no Anglijas studijām jau tuvāko nedēļu laikā.
Kā jau esam ziņojusi ieprieks, tad grupas Prata
Vētra/ Brainstorm video dziesmai "Under My Wing Is Your
Sweet Home" jau 8. nedēļu tiek pārraidīta Francijas
mūzikas satelītkanālā MCM.
Pagājusajā sestdienā par to īpasā
veidā varēja pārliecināties ik viens, kurs noregulēja
savus TV uz MCM kanālu. Pateicoties tehniskai kļūmei Baltcom
kabeļtelevīzijas tīklā bija skatāms tikai viens pats
kadrs! Un sajā kadrā bija skaidri saskatāma Renāra Kaupera seja.
Sādā veidā videoklipa stopkadrs bija skatāms no
sestdienas plkst. 17.00, lidz pat svētdienas pēcpusdienai. Par to
pārliecinājās arī so rindiņu autors ieslēdzot MCM kanālu
svētdienas rītā. Līdz ar to grupa Ptrāta Vētra var pretendēt
uz savdabīgu rekordu, kad vienas dziesmas fragments
vienā TV kanālā bija skatāms gandrīz 24 stundas! Vēl nav
zināms sīs tehniskās kļūmes radītais zaudējums, bet
grupa Prāta Vētra noteikti ir ieguvēji .
18 februaris
MicRec zinas:
Grupas Prāta Vētra / Brainstorm dziesma "Under My Wing" videoversija nu jau
septīto nedēļu pēc kārtas ir iekļauta
mūzikas kanāla MCM programmā!
Grupas albuma "Among the suns" izdosanu sopnedēļ
apstiprināja Somijas kompānijas EMI nodaļa. Somijā albums iznāks
13. martā, bet jau sobrīd dziesma "Weekends are not my happy
days" ir iekļauta radiostacijas X3M dziesmu sarakstā un Renārs
Kaupers gatavojas sniegt jau otro telefoninterviju sai
radiostacijai kurā sobrīd dzirdams konkurss par Prāta Vētru un klausītāji
balvās var iegūt singlu " Weekends are not my happy days".
Pirmo singlu tuvāko 2 nedēļu laikā varēs dzirdēt arī Somijas
radiostacijās - Radiomafia- Kiss FM- Star FM- Radio Plus-
Radio Sata un - Radio City . Albums 13. martā iznāks arī Polijā.
Savukārt grupas jaunā dziesma " Īssavienojums" 26. Februārī
būs skatāms Eirovīzijas Dziesmu konkursa Latvijas finālā, kurs
būs skatāms LTV tiesraidē. Iespējams, ka par so dziesmu
varēs balsot arī klausītāji.
12 februaris
MicRec zinas:
Mikrofona Ieraksti veiksmīgi sākusi jauno gadu prezentējot latviesu mūziku
ikgadējā pasaules mūzikas forumā "MIDEM",
Kannās, Francijā. So ikgadējo gadatirgu apmeklēja arī grupas
Prāta Vētra pārstāvis Renārs Kaupers.
Prāta Vētras jaunā dziesma Īssavienojums jau nākamajā nedēļā būs klausāms
Latvijas radiostacijās. Sī dziesma ir iekļuvusi
Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases finālā, un
par to būs iespējams balsot jau 26. februārī, skatoties fināla tiesraidi.
Bet Mikrofona ieraksti savā interneta mājas lapā jau sobrīd
piedāvā visiem, kuri vēlas, noklausīties sīs dziesmas fragmentu.
Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases finālā grupa
startēs ar nosaukumu "Brainstorm" un arī dziesmu izpildīs angļu
valodā, bet dziesmas nosaukums būs pārtapis par "My Star".
Mūziku un vārdus sacerējis Renārs Kaupers. Atbalstīsim
savējos!
Kops pagājusās nedēļas grupas Brainstorm/Prāta Vētras dziesma "Weekends are not
my happy days" ir dzirdama arī
Vācijā. Kompānija EMI Electrola, kura strādā arī ar tādām
zvaigznēm kā Joe Cocker, Chumbawamba, u.c., pagājusajā nedēļā
uzsāka sī singla izplatīsanu Vācijā. Skaidri zināms, ka to
jau vairākkārtīgi atskaņojusas radiostacijas Radio Eins, Radio Fritz un
Radio Regenbogen. Vairāk radiostaciju pievienosies nākamajā
nedēļā. Brainstorm ir pirmā Latvijas grupa kurai izdevies nokļūt
Vācijas radiostaciju pleilistēs.
Labas ziņas arī no Francijas, kur jau sesto nedēļu
pēc kārtas mūzikas kanālā MCM skatām jau otrais grupas videoklips
"Under My Wing Is Your Sweet Home", kuru producējis grupas
bundzinieks Kaspars Roga. Katrā ziņā sis klips sobrīd
daudzkārt biezāk ir skatāms MCM TV, nevis LNT vai LTV.
Informācija sekos.
kops 20/04/00
reizes